środa, 3 marca, 2021

Wtorek ze słońcem i deszczem [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Na południu jutro blisko 25 stopni. Na północy ledwie 12. Miejscami solidnie popada.

Minionej nocy najwięcej deszczu spadło na północy kraju- od 2 do 12 mm. Na pozostałym obszarze było sucho.

Wieczorem, w nocy i jutro w dzień solidnie popada od Podlasia po Mazury, Warmię i Pomorze Gdańskie.

W nocy mocniejszy ciągły opad deszczu pojawi się od okolic Kołobrzegu po Darłowo, Słupsk, Kościerzynę, Gdańsk, Olsztyn, Ełk, Suwałki- tutaj w nocy spadnie około 3-8 mm, a przy granicy z Zatoką Pucką i obwodem Kaliningradzkim nawet 10-12 mm deszczu. Porosi do 1-3 mm również na północy Wielkopolski, większości Kujaw i Mazowsza- wczesnym rankiem również na północ od Włodawy i Lublina.

Przed południem na Podlasiu, Warmii i Mazurach sucho i pojawi się trochę słońca. Ciągły deszcz padać zacznie na Pomorzu Środkowym i Wschodnim. Już około południa popada na wschodnich Kaszubach i zachodzie Warmii. Po południu deszcz nadciągnie ponownie nad Mazury, Warmię i Podlasie, zaś ustąpi na wybrzeżu i Kaszubach. Późnym wieczorem ponownie miejscami na północy pojawi się przelotny deszcz.

Na pozostałym obszarze kraju w nocy i do południa sucho i sporo przejaśnień. Po południu miejscami delikatnie pokropi deszcz do 1-2 mm. Przeważnie będzie jednak sucho.

Wiatr nadal powieje silniej z zachodu i północy.

Poranek dzięki zachmurzeniu będzie dość ciepły. Od 7-8 stopni na Suwalszczyźnie, do 10-13 stopni na pozostałym obszarze. Kukurydza nareszcie odżyje po zimnych nocach.

W ciągu dnia od 12-13 stopni od Suwałk po Gdańsk i Kaszuby, 15 stopni od Białegostoku po Warszawę, Toruń, Poznań, Szczecin, 17 stopni od Terespola po Radom, Łódź, Gorzów Wielkopolski, 19 stopni od Włodawy, Lublina po Piotrków Trybunalski, Kalisz, Zieloną Górę, 20 stopni od Zamościa po Kielce, Częstochowę, Wrocław, 22 stopnie od Rzeszowa po Kraków, Opole. Najcieplej do 23-24 stopni w okolicy Tarnowa, Przemyśla i Cieszyna.

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

AGRO-Unia przeciw projektowi KPO!

Dziś (3 marca br.), podczas specjalnej konferencji prasowej w centrum w Warszawy, Ogólnopolski Ruch Rolników AGRO-Unia odniósł się do konsultowanego obecnie rządowego projektu Krajowego...

IGC podniosła swoją prognozę zbiorów zbóż w tym sezonie

W swoim najnowszym raporcie Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) zwiększyła globalną produkcję zbóż w sezonie 2020/21 do rekordowych 2,216 mld ton, w porównaniu z 2,210...

Śledź nas

21,246FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,360SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły