Na południu jutro blisko 25 stopni. Na północy ledwie 12. Miejscami solidnie popada.

Minionej nocy najwięcej deszczu spadło na północy kraju- od 2 do 12 mm. Na pozostałym obszarze było sucho.

Wieczorem, w nocy i jutro w dzień solidnie popada od Podlasia po Mazury, Warmię i Pomorze Gdańskie.

W nocy mocniejszy ciągły opad deszczu pojawi się od okolic Kołobrzegu po Darłowo, Słupsk, Kościerzynę, Gdańsk, Olsztyn, Ełk, Suwałki- tutaj w nocy spadnie około 3-8 mm, a przy granicy z Zatoką Pucką i obwodem Kaliningradzkim nawet 10-12 mm deszczu. Porosi do 1-3 mm również na północy Wielkopolski, większości Kujaw i Mazowsza- wczesnym rankiem również na północ od Włodawy i Lublina.

Przed południem na Podlasiu, Warmii i Mazurach sucho i pojawi się trochę słońca. Ciągły deszcz padać zacznie na Pomorzu Środkowym i Wschodnim. Już około południa popada na wschodnich Kaszubach i zachodzie Warmii. Po południu deszcz nadciągnie ponownie nad Mazury, Warmię i Podlasie, zaś ustąpi na wybrzeżu i Kaszubach. Późnym wieczorem ponownie miejscami na północy pojawi się przelotny deszcz.

Na pozostałym obszarze kraju w nocy i do południa sucho i sporo przejaśnień. Po południu miejscami delikatnie pokropi deszcz do 1-2 mm. Przeważnie będzie jednak sucho.

Wiatr nadal powieje silniej z zachodu i północy.

Poranek dzięki zachmurzeniu będzie dość ciepły. Od 7-8 stopni na Suwalszczyźnie, do 10-13 stopni na pozostałym obszarze. Kukurydza nareszcie odżyje po zimnych nocach.

W ciągu dnia od 12-13 stopni od Suwałk po Gdańsk i Kaszuby, 15 stopni od Białegostoku po Warszawę, Toruń, Poznań, Szczecin, 17 stopni od Terespola po Radom, Łódź, Gorzów Wielkopolski, 19 stopni od Włodawy, Lublina po Piotrków Trybunalski, Kalisz, Zieloną Górę, 20 stopni od Zamościa po Kielce, Częstochowę, Wrocław, 22 stopnie od Rzeszowa po Kraków, Opole. Najcieplej do 23-24 stopni w okolicy Tarnowa, Przemyśla i Cieszyna.

Łukasz Sieligowski