niedziela, 20 czerwca, 2021

Wsparcie inwestycji na obszarach Natura 2000

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Ponad 700 wniosków z możliwością dofinansowania. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała listę rankingową wyznaczającą kolejność przysługiwania wsparcia dla podmiotów ubiegających się o pomoc na operacje typu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” ze środków PROW na lata 2014–2020. Nabór trwał od 1 grudnia 2020 r. do 30 grudnia 2020 r. 

Nawet 500 tysięcy złotych 

O tę formę wsparcia mogli ubiegać się rolnicy posiadający gospodarstwa w których łączna powierzchnia trwałych użytków zielonych i pastwisk trwałych położonych
na obszarze Natura 2000 wynosi co najmniej 1 ha. 
Refundacji podlegać będzie 50 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji (natomiast w przypadku młodego rolnika – 60 proc.). Limit pomocy przypadający na jednego beneficjenta i na jedno gospodarstwo wynosi maksymalnie 500 tys. zł. Wysokość wsparcia zależy od rodzaju realizowanej inwestycji. W przypadku budowy lub modernizacji budynków inwentarskich lub adaptacji innych budynków na budynki inwentarskie można było otrzymać maksymalnie 500 tys. zł. Natomiast w przypadku realizacji pozostałych inwestycji, np. zakupu maszyn do utrzymania trwałych użytków zielonych, urządzeń do pojenia zwierząt czy przechowywania pasz można było ubiegać się o wsparcie do 200 tys. zł. 

25 punktów i więcej 

ARiMR przygotował dwie oddzielne listy kolejności przysługiwania pomocy: dla województwa mazowieckiego i dla pozostałych województw. Na ww. listach wydzielono wnioski o przyznanie pomocy, którym w wyniku weryfikacji zawartych w nich danych przyznano mniej niż 25 punktów. 
Natomiast w przypadku pozostałych wniosków, tj. tych, którym przyznano 25 i więcej punktów, pomoc na realizację operacji będzie mogła być przyznana. Jednak pod warunkiem, że wnioski te zostaną pozytywnie zweryfikowane i będą mieściły się w dostępnym limicie środków finansowych.
I tak kolejno: na liście dla województwa mazowieckiego 116 wniosków oceniono w przedziale 25 punktów i więcej z możliwością dofinansowania, a 40 wniosków otrzymało niższą punktację. Natomiast dla pozostałych województw: 607 wniosków zaliczono do przedziału 25 i więcej z możliwością dofinansowania.  A 178 oceniono poniżej tej wartości.  
Listy dostępne są na stronie internetowej ARiMR. Łącznie z instrukcją dotyczącą sprawdzania punkcji dla konkretnych podmiotów.   

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Upał będzie narastał [POGODA]

W nocy gorąco na zachodzie, północy i w centrum gdzie będzie od 20 do 23 stopni, a lokalnie na wybrzeżu do 24 stopni. Tym...

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły