sobota, 27 lutego, 2021

Wsparcie inwestycji na obszarach Natura 2000

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Ponad 700 wniosków z możliwością dofinansowania. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała listę rankingową wyznaczającą kolejność przysługiwania wsparcia dla podmiotów ubiegających się o pomoc na operacje typu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” ze środków PROW na lata 2014–2020. Nabór trwał od 1 grudnia 2020 r. do 30 grudnia 2020 r. 

Nawet 500 tysięcy złotych 

O tę formę wsparcia mogli ubiegać się rolnicy posiadający gospodarstwa w których łączna powierzchnia trwałych użytków zielonych i pastwisk trwałych położonych
na obszarze Natura 2000 wynosi co najmniej 1 ha. 
Refundacji podlegać będzie 50 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji (natomiast w przypadku młodego rolnika – 60 proc.). Limit pomocy przypadający na jednego beneficjenta i na jedno gospodarstwo wynosi maksymalnie 500 tys. zł. Wysokość wsparcia zależy od rodzaju realizowanej inwestycji. W przypadku budowy lub modernizacji budynków inwentarskich lub adaptacji innych budynków na budynki inwentarskie można było otrzymać maksymalnie 500 tys. zł. Natomiast w przypadku realizacji pozostałych inwestycji, np. zakupu maszyn do utrzymania trwałych użytków zielonych, urządzeń do pojenia zwierząt czy przechowywania pasz można było ubiegać się o wsparcie do 200 tys. zł. 

25 punktów i więcej 

ARiMR przygotował dwie oddzielne listy kolejności przysługiwania pomocy: dla województwa mazowieckiego i dla pozostałych województw. Na ww. listach wydzielono wnioski o przyznanie pomocy, którym w wyniku weryfikacji zawartych w nich danych przyznano mniej niż 25 punktów. 
Natomiast w przypadku pozostałych wniosków, tj. tych, którym przyznano 25 i więcej punktów, pomoc na realizację operacji będzie mogła być przyznana. Jednak pod warunkiem, że wnioski te zostaną pozytywnie zweryfikowane i będą mieściły się w dostępnym limicie środków finansowych.
I tak kolejno: na liście dla województwa mazowieckiego 116 wniosków oceniono w przedziale 25 punktów i więcej z możliwością dofinansowania, a 40 wniosków otrzymało niższą punktację. Natomiast dla pozostałych województw: 607 wniosków zaliczono do przedziału 25 i więcej z możliwością dofinansowania.  A 178 oceniono poniżej tej wartości.  
Listy dostępne są na stronie internetowej ARiMR. Łącznie z instrukcją dotyczącą sprawdzania punkcji dla konkretnych podmiotów.   

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,200FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły