czwartek, 4 marca, 2021

Wnioski o pomoc w związku ze stratami spowodowanymi suszą przez aplikację

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że do 30 listopada br. producenci rolni składać mogą wnioski o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę. Wnioski należy składać za pośrednictwem publicznej aplikacji internetowej pod nazwą: „Zgłoś szkodę rolniczą”.

Nowa funkcja aplikacji

Tym razem jednak aplikacja zyskała dodatkową funkcjonalność, która umożliwia wycofanie wniosku lub anulowanie podpisu złożonego na wysłanym dokumencie.
Należy jednak wiedzieć, że z funkcji tej skorzystać można tylko i wyłącznie w przypadku gdy nasz wniosek nie został przetworzony, tzn. nie został wygenerowany protokół oszacowania strat lub kalkulacja z dokonanych przez aplikację wyliczeń. 

Zalety nowych funkcji

Wycofanie wniosku umożliwi usunięcie z konta danych gospodarstwa w celu umożliwienia zaimportowania danych z e-WnioskuPlus gospodarstwa rolnego do innego zalogowanego użytkownika.

Natomiast anulowanie podpisu cyfrowego złożonego na wniosku o statusie „wysłany” umożliwi jego edycję w celu jego aktualizacji lub uzupełnienia albo wycofania. 
Dodajmy, że wycofanie wniosku po anulowaniu podpisu wymaga dokonania dodatkowych czynności związanych z wycofaniem wniosku.

Aplikacja suszowa dostępna pod adresem na rządowej podstronie: „aplikacje gov.pl” w zakładce: „/app/susza/”.


Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nowy CLAAS ARION 400

Wraz z wprowadzeniem normy emisji spalin Stage V ciągniki ARION 400 firmy CLAAS zyskują nową stylistykę, nowy flagowy model, a od modelu ARION 440 także większą moc...

CLAAS CEMOS z nowymi możliwościami od wiosny 2021

Po wprowadzeniu CEMOS dla ciągników w serii ciągników CLAAS ARION i AXION w roku 2020 system jest teraz dostępny także w dużych ciągnikach półgąsienicowych serii AXION 900...

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,390SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły