niedziela, 20 czerwca, 2021

Wnioski o pomoc w związku ze stratami spowodowanymi suszą przez aplikację

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że do 30 listopada br. producenci rolni składać mogą wnioski o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę. Wnioski należy składać za pośrednictwem publicznej aplikacji internetowej pod nazwą: „Zgłoś szkodę rolniczą”.

Nowa funkcja aplikacji

Tym razem jednak aplikacja zyskała dodatkową funkcjonalność, która umożliwia wycofanie wniosku lub anulowanie podpisu złożonego na wysłanym dokumencie.
Należy jednak wiedzieć, że z funkcji tej skorzystać można tylko i wyłącznie w przypadku gdy nasz wniosek nie został przetworzony, tzn. nie został wygenerowany protokół oszacowania strat lub kalkulacja z dokonanych przez aplikację wyliczeń. 

Zalety nowych funkcji

Wycofanie wniosku umożliwi usunięcie z konta danych gospodarstwa w celu umożliwienia zaimportowania danych z e-WnioskuPlus gospodarstwa rolnego do innego zalogowanego użytkownika.

Natomiast anulowanie podpisu cyfrowego złożonego na wniosku o statusie „wysłany” umożliwi jego edycję w celu jego aktualizacji lub uzupełnienia albo wycofania. 
Dodajmy, że wycofanie wniosku po anulowaniu podpisu wymaga dokonania dodatkowych czynności związanych z wycofaniem wniosku.

Aplikacja suszowa dostępna pod adresem na rządowej podstronie: „aplikacje gov.pl” w zakładce: „/app/susza/”.


Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Krajowe Dni Pola i AGRO-TECH 2021 w Minikowie wystartowały!

Krajowe Dni Pola 2021 ponownie wróciły do Minikowa. Dziś oficjalnie wystartowała ta największa impreza polowa prezentująca ponad 500 odmian roślin uprawnych wysianych na poletkach...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły