niedziela, 7 marca, 2021

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Od 1 do 28 lutego 2019 roku rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego za paliwo zakupione i wykorzystane do produkcji rolniczej w okresie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.
Kolejny termin składania wniosków to 1 sierpnia do 31 sierpnia 2019 r. i wtedy rolnicy będą mogli złożyć wniosek o zwrot akcyzy za paliwo wykorzystane zakupione w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2019 r.
W tym roku obowiązuje większy limit zwrotu (100 l/ha użytków rolnych) , a ponadto wprowadzony został dodatkowy limit dla posiadaczy bydła wyliczany na podstawie średniorocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku (stan średnioroczny za 2018 rok). Dodatkowy limit to dokładnie to 30 litrów ON dla dorosłej jednostki produkcyjnej (DJP) bydła.
Na potrzeby wniosku producent rolny posiadający bydło powinien wystąpić do kierownika biura powiatowego ARiMR o wydanie dokumentu zawierającego informację o liczbie DJP bydła na potrzeby wniosku o zwrot podatku akcyzowego.

fot.firmowe

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,620SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły