Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ. Odbędą się one 8 kwietnia 2018 r., w godz. 9.00 – 16.00, na terenie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego – Marszew 25, 63 – 300 Pleszew

Oferta targowa obejmuje:

  1. Stoiska firma z obszaru zaopatrzenia rolnictwa, oferujących sprzęt rolniczy i środki do produkcji, wyposażenie obiektów inwentarskich, materiały budowlane i wykończeniowe, usługi na rzecz produkcji rolnej, produkty bankowe, wydawnictwa rolnicze, itp.
  1. Stoiska informacyjne instytucji działających na rzecz rolnictwa (ARiMR, KOWR, WIR, KRUS, OSChR).
  1. Konsultacje prowadzone przez specjalistów branżowych i doradców WODR dotacji dostępnych dla obszarów wiejskich w perspektywie 2014-2020 i przygotowania do nich aplikacji, a także podatków i ubezpieczeń oraz funkcjonowania grup producenckich, produkcji ogrodniczej itp.
  1. Stoiska powiatów i gmin z południowej Wielkopolski współpracujących z WODR w zakresie rozwoju obszarów wiejskich (w ramach stoisk również promocja działań na rzecz ochrony środowiska, promocja obiektów i przedsięwzięć wykorzystujących energię odnawialną, formy wsparcia działań prośrodowiskowych dla mieszkańców       i przedsiębiorców z terenu powiatu, gminy).
  1. Kiermasz ogrodniczy oraz kiermasz wszystko dla domu i zagrody

Ponadto, podczas targów odbędzie się:

– szkolenie dla rolników „Wypełnianie aplikacji eWniosekPlus” dotyczące płatności obszarowych – godz. 12.00

– prezentacja aplikacji mobilnej – Elektroniczna Platforma Świadczenia Usług (EPSU) –  stoisko WODR

– pokazy atestacji opryskiwaczy w nowo powstałej Stacji Kontroli Opryskiwaczy                    .

Patronat honorowy nad imprezą objął Minister Rolnictwa oraz Wojewoda Wielkopolski.