czwartek, 4 marca, 2021

Wieczorem i w nocy, a także jutro w ciągu dnia popada – jednak nie wszędzie [POGODA

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Minionej nocy w okolicy między Koźminem Wielkopolskim a Miejską Górką w Wielkopolsce spadło ponad 25 mm deszczu. Wieczorem i w nocy, a także jutro w ciągu dnia również popada, lecz nie wszędzie.

W nocy front ze wschodu zacznie się cofać. Opady znad Żuław skierują się na południe i południowy zachód. Dzięki temu w nocy kilkugodzinne opady mzawki spodziewane są na Podlasiu, Mazowszu, Kujawach, większości Wielkopolscki- najwięcej na wschodzie regionu, Ziemi Łódzkiej i Lubelszczyźnie.

Nad ranem opady odsuną się na cały wschód i południe kraju ( miejscami popada również na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku- ale bardzo słabo)- do południa popada słabo jeszcze na południu Mazowsza oraz Ziemi Łódzkiej.

Do wieczora padać ma na krańćach wschodnich i południowych- w górach opady śniegu do 20-30 cm- zaś na Podhalu i w Bieszczadach możliwy deszcz ze śniegiem.

Na pozostałym obszarze sporo chmur ale już bez deszczu- najwyżej miejscami pokropi.

Temperatura w nocy spadnie do około 1-3 stopni na południu kraju- rosnąć będzie nad samym ranem wraz z nadejsciem opadów. Na zachodzie około 3-4 stopni, natomiast na pozostałym obszarze nie mniej niż 5-6 stopni. Wiatr powieje umiarkowanie do 45 km/h.

W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 7-9 stopni na południu i krańcach wschodnich, do 12-13 stopni na północy i w centrum i 14-16 stopni na zachodzie.

Wiatr silny i porywisty- do 55-75 km/h.

Łukasz Sieligowski

Mapa – radar opadów, godz. 14.30

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

De Heus wykupił Golpasz

Z początkiem marca br. zaszła duża strukturalna zmiana na rynku produkcji i sprzedaży pasz. Stało się tak za sprawą zakupu całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz...

Akcja „Budujemy populację owadów zapylających” powraca

W sezonie 2021 firma Sumi Agro Poland rusza z kampanią  „Budujemypopulację owadów zapylających”. Tym razem w nowej odsłonie. W ramach kampanii firma przygotowała m.in. 1100...

Wiosenne odżywianie zbóż

Kończy się zima. To ostatni moment, by przyjrzeć się oziminom i podjąć ostateczną decyzję co do wyboru wiosennego systemu nawożenia azotem. Warto zainwestować w...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,410SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły