sobota, 6 marca, 2021

We wtorek temperatura wzrośnie o 20 stopni [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy na północy sporo pogodnego nieba i w pasie od Kaszub po Warmię, Mazury i Podlasie chwyci 14/10 stopniowy mrozek. Jednak nad ranem chmur przybędzie i temperatura wzrośnie do -7/-5 stopni. 

W pasie od Małopolski po Łódzkie i wschodnie Kujawy w nocy sporo chmur, a rozpogodzi się nad ranem i wówczas będzie najchłodniej. Temperatura spadnie do -8/-4 stopni. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu sporo chmur i temperatura około -5/-3 stopni. Na północy nad ranem pochmurno i około -3/-2 stopni, zaś na zachodzie, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie o poranku około 0/+1 stopnia.

Nad ranem miejscami od Ziemi Lubuskiej po Pomorze Zachodnie popada drobny śnieg i mżawka.

 W ciągu dnia niewielkie opady śniegu wędrować mają znad Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej na wschód, w południe obejmując Wielkopolskę (Poznań, Piła, Gniezno, WolsztynKoło), Kaszuby, Żuławy. Po południu popada również od Podlasia po Mazury i Warmię. Spadnie tutaj około 1-2 centymetrów śniegu. Poprószy równiez w centrum- od Warszawy po Łódź. Tutaj spadnie około 0,5 centymetra śniegu.

Temperatura w rejonie Legnicy, Brzegu, Raciborza wzrośnie w południe już do +5/6 stopni. Mróz utrzyma się jeszcze na wschód od Wisły i na północ od Bugu na Mazowszu.

Wieczorem- około godziny 17/19:00 od Poznania po Słubice, Zieloną Górę, Leszno spadnie intensywny deszcz do 10 mm. Nieco mniej popada na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Ziemi Łódzkiej- do 1-4 mm. W wąskim pasie od Bydgoszczy po Trzcińsko Zdrój popada śnieg. Szerokośc opadów śniegu wyniesie zaledwie 20-30 km. Na południe od opadów śniegu lac ma deszcz, zaś na północ ma być sucho i pochmurno, choć na minusie.

W środę ulewy do 5-20 mm przejdą w pasie od Warszawy po Łódź, Poznań, Świebodzin. Na południu pojawi się silny wiatr halny, który nie dopuści do opadów deszczu.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,590SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły