czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

We wtorek niewielkie opady w ciągu dnia [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wtorkowy poranek już bez mgieł. Niewielkie zamglenia pojawią się w kotlinach górskich na południu kraju. Noc pogodna od Małopolski po Podkarpacie i Roztocze. Od Podlasia po centrum i Opolszczyznę dużo chmur, ale bez opadów. Na zachodzie i północy cała noc upłynie pod całkowitym zachmurzeniem, dodatkowo od Poznania po Legnicę może popadać delikatny deszcz do 1-3 mm.

Temperatura o poranku wyniesie od 8/10 stopni na zachodzie i północy, do 10/12 stopni na południu, wschodzie i w centrum kraju.

W ciągu dnia niewielkie opady do 1-3 mm występować mają od Dolnego Śląska po Wielkopolskę, Kujawy i Pomorze Gdańskie. Wieczorem popada delikatnie również miejscami na Warmii i zachodzie Opolszczyzny. Najwięcej słońca przez cały dzień w Małopolsce, Podkarpaciu i na Roztoczu.

Wiatr nad ranem za wyjątkiem Podhala, gdzie powieje halny ma być słaby. W południe i popołudniu powieje już umiarkowanie do 30-40 km/h. Słaby wiatr tylko w strefie frontu – czyli w pasie od Warmii i Pomorza Gdańskiego po Kujawy, Wielkopolskę i Dolny Śląsk.

 Temperatura bardzo zróżnicowana. W pasie od Pomorza po Sudety zaledwie 10/13 stopni powyżej zera w samo południe. Na krańcach zachodnich około 13/14 stopni. W centrum do 16 stopni. Natomiast najcieplej od Lubelszczyzny po całe południe kraju- tutaj do nawet 18-21 stopni. 21 stopni ma szanse pojawić się w okolicy Nowego Sącza. Biegunem zimna będzie w zamian okolica Jawora, Jeleniej Góry, Kłodzka na Dolnym Śląsku, gdzie odnotujemy maksymalnie 7/8 stopni w ciągu dnia.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Polscy producenci rolni krytycznie o WPR

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, członek federacji COPA-COGECA, przedstawiła swoje stanowisko w kwestii zagadnień, które powinny zostać uwzględnione podczas negocjacji nad unijną Wspólną Polityką Rolną...

Czwartek najcieplejszy od 31 lat [POGODA]

Jeszcze tydzień temu na wschodzie było -20 stopni, zaś teraz na południowym zachodzie mamy +20 stopni. Pogoda zwariowała, a wraz z nią przyroda. W nocy...

Jak wykryć nadużycia?

Temat wysokości i właściwego wykorzystania dopłat  bezpośrednich od początku funkcjonowania tej formy unijnego wsparcia był przedmiotem wielu rolniczych sporów i dyskusji. Dominują tu dwa główne...

Śledź nas

21,173FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły