czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

W zbliżającym się tygodniu czeka nas ochłodzenie [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W poniedziałkowy pogodny poranek na zachodzie i  północy temperatura spadnie do 7/10 stopni Celsjusza. W centrum pochmurno i około 12 stopni. Najcieplej na deszczowym wschodzie i południu, gdzie temperatura nie spadnie poniżej 13 stopni, a na wschodzie Lubelszczyzny 15 stopni.

Poniedziałek

Od samego rana dużo słońca od Dolnego Śląska, Ziemi Lubuskiej po Wielkopolskę, Kujawy, Ziemię Łódzką, zachodnie, północne Mazowsze i Mazury- chwilami niebo zupełnie błękitne. W Lubelskim  i na Podkarpaciu jeszcze popada ciągły, wielogodzinny deszcz. Dużo chmur od Podlasia po wschodnie, południowe Mazowsze i Małopolskę ale już sucho. Od Pomorza Zachodniego po Kaszuby przelotne symboliczne opady deszczu, a między opadami wyjrzy słońce.

Po południu z północy na południowy wschód wędrować ma strefa chmur, z których miejscami spadnie niewielki deszcz- popada miejscami na Warmii i Mazurach, Kujawach, Wielkopolsce, Pomorzu Zachodnim i Gdańskim. Wieczorem miejscami popada od Podlasia po środkowe Mazowsze, Ziemię Łódzką. Na wschodzie kraju opady ustaną po godzinie 14:00 i do czasu zachodu słońca niebo rozpogodzi się i pokaże słońce. Na otwartych wodach Bałtyku pojawią się jutro trąby wodne.

Chłodno. Na Kaszubach, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu temperatura podniesie się do 14/17 stopni. Na pozostałym obszarze poczujemy rześkie 18/20 stopni.

Wtorek

To będzie najchłodniejszy poranek od wiosny. Temperatura w całym kraju spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza- tylko wzdłuż wybrzeża 11/12 stopni. Lokalnie na Ziemi Łódzkiej, Kieleckiej, zastoiskach Bugu, Biebrzy temperatura spadnie do 4/5 stopni na wysokości 2 metrów. W Kotlinach górskich pojawią się przymrozki.

W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci wzrosną do 15/17 stopni na północy kraju, gdzie od czasu do czasu popada niewielki deszcz, a słońca będzie jak na lekarstwo, 18/20 stopni na wschodzie kraju, 20/21 stopni od Małopolski po Świętokrzyskie, Mazowsze, Ziemię Łódzką do 22/23 stopni od Opola po Zieloną Górę. Na południowym zachodzie niebo po południu zapowiada się całkowicie bezchmurne. Na wschodzie, zachodzie i w centrum sporo słońca z niewielką ilością chmur.

Środa

Czeka nas duże ocieplenie. O poranku przeważnie 6/12 stopni, natomiast w najcieplejszym momencie na termometrach w południowej i zachodniej połowie kraju nawet 24/26 stopni. W centrum i na wschodzie22/24 stopnie. Najchłodniej na północy około 20 stopni.

To będzie bardzo słoneczny dzień w całym kraju. Nigdzie nie będzie padać, dopiero wieczorem na zachodzie i północy niebo nieco bardziej się pochmurny. Wiatr powieje umiarkowanie z południowego wschodu.

Czwartek

Noc z środy na czwartek zapowiada się bardzo wietrznie i ciepło. Miejscami na południu, wschodzie i w centrum nie będzie mniej niż 15 stopni. Na  północy porywy wiatru będą się wzmagać do 65 km/h. Wietrzny zapowiada się również czwartek, kiedy północne województwa będą stawiać czoła porywom do 65 km/h, zaś wzdłuż wschodniego wybrzeża do 75 km/h. Na zachodzie, wschodzie i w centrum powieje do 50 km/h, natomiast na południu wiatr umiarkowany do 35 km/h. Nad ranem z zachodu na wschód przemknie mało zasobny w opady front chłodny- dziś wydaje się, że popada tylko punktowo. Temperatura w południe sięgnie 17 stopni na północy, 19/21 stopni w centrum do 23 stopni na południowym wschodzie.

Piątek

W piątek czeka nas poprawa pogody- wiatr będzie słaby, słońca brakować nie powinno i raczej bez opadów. Temperatury podobne jak w czwartek w pobliżu 17/24 stopni.

Sobota / Niedziela

W sobotę poczujemy podmuch babiego lata- w całym kraju temperatura przekroczy 21 stopni, w centrum do 25 stopni, zaś na południu nawet 28 stopni- wiatr powieje umiarkowanie z południa. Jednak już w niedzielę się ochłodzi i wiatr zmieni kierunek na zachodni- nie znana jest forma ochłodzenia- czy i jeśli już gdzieś popada.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Polscy producenci rolni krytycznie o WPR

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, członek federacji COPA-COGECA, przedstawiła swoje stanowisko w kwestii zagadnień, które powinny zostać uwzględnione podczas negocjacji nad unijną Wspólną Polityką Rolną...

Czwartek najcieplejszy od 31 lat [POGODA]

Jeszcze tydzień temu na wschodzie było -20 stopni, zaś teraz na południowym zachodzie mamy +20 stopni. Pogoda zwariowała, a wraz z nią przyroda. W nocy...

Jak wykryć nadużycia?

Temat wysokości i właściwego wykorzystania dopłat  bezpośrednich od początku funkcjonowania tej formy unijnego wsparcia był przedmiotem wielu rolniczych sporów i dyskusji. Dominują tu dwa główne...

Śledź nas

21,165FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły