niedziela, 28 lutego, 2021

W weekend przelotne opady deszczu, przejaśnienia i trochę słońca [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Przed nami dość pogodna, ale i chłodna noc. Temperatura spadnie do około -3/-1 stopnia. Cieplej na zachodzie i środkowym zachodzie (Piła, Kalisz, Wrocław), gdzie temperatura spadnie do 0/+3 stopni.

W sobotę nad ranem nad zachodnie regiony wkroczą chmury, z których na zachód od Zgorzelca, Zielonej Góry, Poznania, Koszalina słabo popada śnieg z deszczem i mżawka- do 2 mm. Na pozostałym obszarze sporo chmur wysokich z przebłyskami słońca.

Po południu drobne opady mżawki odsuną się nad Kaszuby, Warmię, Mazury i północ Kujaw. Na pozostałym obszarze front niestety się rozmyje i nie przyniesie opadów, jednak chmur na niebie całkiem sporo.

W najcieplejszym momencie dnia najchłodniej na Kaszubach 2-3 stopnie, oraz na Żuławach 3-4 stopnie. Na Podlasiu, Warmii i Mazurach, północy Kujaw i północy Wielkopolski  5-7 stopni.

Na wschodzie, południu  i w centrum  7-8 stopni. Najcieplej od Słubic po Legnicę, gdzie temperatura zbliży się lub przekroczy 10-11 stopni.

Z soboty na niedzielę przez nasz kraj przewędruje kolejny front, na którym miejscami pokropi.

Większe opady na froncie pojawią się dopiero w niedzielę w ciągu dnia od Lubelszczyzny po Małopolskę. Na pozostałym obszarze może od czasu do czasu pokropić. Na zachodzie, północy i w centrum pojawi się również słońce.

Temperatura podniesie się do 8-9 stopni na północy, południowym wschodzie i krańcach zachodnich, 10-12 stopni na zachodzie, wschodzie i w centrum, do 12-13 stopni na południowym zachodzie i południe województwa łódzkiego.

 

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Ochłodzenie, ocieplenie i znowu ochłodzenie [POGODA]

W poniedziałek pojawi się pewien kłopot z temperaturą i wcale tak ciepło jak na mapie być nie musi. A to za sprawą mgieł, które...

Rekordowe ceny kukurydzy na mecie?

W minionym tygodniu na paryskiej giełdzie MATIF cena kukurydzy osiągnęła poziom 230 euro za tonę, czyli ponad tysiąc złotych. Dało to impuls do dalszego...

Rynek jaj. Na wartości tracą jaja ekologiczne i z wolnego wybiegu

Kolejny tydzień na rynku jaj obfitował w dalsze podwyżki spowodowane mniejszą podażą surowca. Nie zabrakło także niższych notowań, jednak dotyczyły one kategorii, które zazwyczaj...

Śledź nas

21,206FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły