niedziela, 28 lutego, 2021

W weekend czeka nas duże ocieplenie [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Noc z rozpogodzeniami na południu kraju. W Lubelskim, Ziemi Łódzkiej, Wielkopolsce, Pomorzu Zachodnim sucho i pochmurno. Gęste mgły spowiją Podlasie, Mazowsze (bez mgieł tylko w rejonie Radomia, Grójca, Żyrardowa), Kujawy (bez mgieł w rejonie Kowala, Inowrocławia), Warmię, Mazury, Kaszuby. Na Podlasiu i Mazurach między 20:00 a północą popada mżawka. Nad ranem pokropi miejscami również na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

Tam gdzie mgły będzie niemal zupełnie bezwietrznie i pamiętajmy, że podczas opadania mgieł może spaść niewielka mżawka. 

Przed południem sporo mgieł utrzyma się na Mazowszu, Podlasiu, wschodzie i północy Kujaw- po południu mgły odpuszczą i pozostaną chmury.

Na niewielkie przejaśnienia można liczyc w ciagu dnia na całym południu i południowym zachodzie kraju. Pozostałe obszary suche i pochmurne. Nigdzie jednak nie powinno padać. Pokropi może miejscami około południa w Małopolsce. Opad nie będzie jednak mierzalny w deszczomierzu.

Umiarkowany wiatr z południowego zachodu w górach przywieje nam cieplejsze masy powietrza. W rejonie Legnicy i Jeleniej Góry możemy mieć nawet 16 stopni Celsjusza. Dwucyfrowe wartości na termometrach już w większości kraju.

Wiatr słaby w rejonie Siedlec, Warszawy, Białegostoku, Kętrzyna i w Małopolsce. 

Silniej powieje w pasie od Łodzi po Opole, Nysę za sprawą przepływu powietrza przez Bramę Orawską- do 35 km/h. Do 25 km/h powieje również na zachodzie i północy kraju.

W niedzielę w większości kraju nawet powyżej 12 stopni Celsjusza. Na zachodzie i wybrzeżu również powieje nieco silniej do 45 km/h. Wschód nadal z wiatrem słabym lub niemal bezwietrznie.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,206FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły