Przed nami napływ arktycznego powietrza z północy.

W nocy w całym kraju sucho i pogodnie. Więcej chmur pojawi się na krańcach północno-zachodnich i wschodnich. Osłabnie też wiatr. Te wszystkie czynniki wpłyną na szybki spadek temperatury. Dodatkowo od Kaszub po Kujawy, Łódzkie, Małopolskie, Górno Śląskie pojawią się mgły osadzające szadź.

O poranku temperatura spadnie do -6/-3 stopni. Lokalnie na Kaszubach, Wzniesieniach Mławskich, Górach Świętokrzyskich, Wzniesieniach Łódzkich zobaczymy -7 stopni a w regionach podgórskich Sudetów i Tatr do -12/-9 stopni. Najcieplej o poranku ale także z mrozem na wschodzie i zachodzie kraju- tutaj -3/0 stopni, do +1/+2 stopni wzdłuż wybrzeża.

Elementy zimy na od Kaszub po Łódzkie i Tatry utrzymać się mogą nawet do południa. Na pozostałym obszarze mgieł znacznie mniej, w zamian dominować ma słońce. W wielu regionach będzie zupełnie bezchmurnie. Po południu chmur zacznie przybywać na zachodzie i w okolicy Świnoujścia pod wieczór zacznie padać deszcz i deszcz ze śniegiem (znacznie większe opady w dniu jutrzejszym wystąpią w Niemczech, gdzie prognozuje się śnieżyce z prawdziwego zdarzenia).

Mgły i niskie chmury nawet na kilka godzin przed prognozowanym zjawiskiem są niezwykle ciężkie do przewidzenia- możliwe, że jutro pojawi się region z mgłą przez cały dzień. W takim miejscu w ciągu dnia będzie około -2 stopni. Na wschodzie zobaczymy około -1/+1 stopnia. Na południu, północy (Kaszuby, Kujawy) i w centrum około +1/+2 stopni. Najcieplej na zachodzie, do +3/4 stopni.

Wiatr słaby z południa.

Łukasz Sieligowski