sobota, 6 marca, 2021

W nocy zrobi się zimno [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Przed nami napływ arktycznego powietrza z północy.

W nocy w całym kraju sucho i pogodnie. Więcej chmur pojawi się na krańcach północno-zachodnich i wschodnich. Osłabnie też wiatr. Te wszystkie czynniki wpłyną na szybki spadek temperatury. Dodatkowo od Kaszub po Kujawy, Łódzkie, Małopolskie, Górno Śląskie pojawią się mgły osadzające szadź.

O poranku temperatura spadnie do -6/-3 stopni. Lokalnie na Kaszubach, Wzniesieniach Mławskich, Górach Świętokrzyskich, Wzniesieniach Łódzkich zobaczymy -7 stopni a w regionach podgórskich Sudetów i Tatr do -12/-9 stopni. Najcieplej o poranku ale także z mrozem na wschodzie i zachodzie kraju- tutaj -3/0 stopni, do +1/+2 stopni wzdłuż wybrzeża.

Elementy zimy na od Kaszub po Łódzkie i Tatry utrzymać się mogą nawet do południa. Na pozostałym obszarze mgieł znacznie mniej, w zamian dominować ma słońce. W wielu regionach będzie zupełnie bezchmurnie. Po południu chmur zacznie przybywać na zachodzie i w okolicy Świnoujścia pod wieczór zacznie padać deszcz i deszcz ze śniegiem (znacznie większe opady w dniu jutrzejszym wystąpią w Niemczech, gdzie prognozuje się śnieżyce z prawdziwego zdarzenia).

Mgły i niskie chmury nawet na kilka godzin przed prognozowanym zjawiskiem są niezwykle ciężkie do przewidzenia- możliwe, że jutro pojawi się region z mgłą przez cały dzień. W takim miejscu w ciągu dnia będzie około -2 stopni. Na wschodzie zobaczymy około -1/+1 stopnia. Na południu, północy (Kaszuby, Kujawy) i w centrum około +1/+2 stopni. Najcieplej na zachodzie, do +3/4 stopni.

Wiatr słaby z południa.

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,540SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły