niedziela, 28 lutego, 2021

W nocy wkroczą wyczekiwane opady [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Najbliższej nocy wkroczą wyczekiwane przez wielu rolników większe opady.

Około północy padać zacznie na zachodzie kraju. Będzie to opad ciągły, w związku z czym popada bez wyjątku wszędzie.

W godzinach porannych (7/00-9/00) strefa opadów będzie się rozciągać od Pomorza Gdańskiego po Ziemię Łódzką i Małopolskę. Dla tych dwóch ostatnich regionów możliwe opady deszczu ze śniegiem. Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej możliwe opady samego śniegu.

Około południa rozpada się już wzdłuż wschodniej granicy. Bliżej Podlasia będzie to sam deszcz, natomiast na Roztoczu i Podkarpaciu popada deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Opady od rozpoczęcia potrwają około 2-3 h. Tylko na Śląsku Cieszyńskim, Podhalu i w Bieszczadach opady przekroczą 5 h.

Suma opadów wyniesie około 3-4 mm, tylko na południu do 5-8 mm. Przed opadami i po zakończeniu opadów na niebie pojawiać się będą przejaśnienia. W związku z tym, że na zachodzie padać przestanie około godziny 8:00 większość dnia będzie sucha i słoneczna.

Wiatr silny i porywisty w porywach do 60-80 km/h.

Temperatura o poranku wyniesie od -2 stopni wzdłuż Bugu i Sanu do 0-2 stopni w centrum i 3-4 stopni na zachodzie i północy. W ciągu dnia spodziewany jest wzrost temperatury do 3-4 stopni na południu, 5-6 w centrum i 7-9 na zachodzie i północy.

Łukasz Sieligowski

pogoda-mapa-20.02

Agrounia: “Ukradli nam patriotyzm konsumencki!”

https://agroprofil.pl/p/aktualny-numer-magazynu-agro-profil/

 

 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Ochłodzenie, ocieplenie i znowu ochłodzenie [POGODA]

W poniedziałek pojawi się pewien kłopot z temperaturą i wcale tak ciepło jak na mapie być nie musi. A to za sprawą mgieł, które...

Rekordowe ceny kukurydzy na mecie?

W minionym tygodniu na paryskiej giełdzie MATIF cena kukurydzy osiągnęła poziom 230 euro za tonę, czyli ponad tysiąc złotych. Dało to impuls do dalszego...

Rynek jaj. Na wartości tracą jaja ekologiczne i z wolnego wybiegu

Kolejny tydzień na rynku jaj obfitował w dalsze podwyżki spowodowane mniejszą podażą surowca. Nie zabrakło także niższych notowań, jednak dotyczyły one kategorii, które zazwyczaj...

Śledź nas

21,208FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły