sobota, 6 marca, 2021

W nocy przymrozki, niedziela z arktycznym powietrzem [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Jak widzimy na mapie nr 1 (zachmurzenia) z zachodu i północy Europy niebo przybiera błękitny kolor. Dziś o poranku w środkowej, nizinnej Szwecji pojawił się 8 stopniowy mróz.

Nocą gwieździste niebo zapanuje na Podlasiu, Mazowszu, Warmii, Kujawach, Kaszubach, Wielkopolsce, Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku a także północy, zachodzie i wschodzie Łódzkiego. Tutaj w nocy przy gruncie pojawi się 1-2 stopniowy przymrozek. Natomiast od Sejn, Suwałk po Łomżę, Mławę, Brodnicę, Toruń, południowe Kaszuby, Piłę, Krzyż Wlkp., a także na pogórzu Sudeckim pojawi się mróz do -1/-3 stopni. Przy gruncie spadek temperatury do -5 stopni. Zimno z opadami śniegu na Podhalu. Śnieg będzie ciężki, padający przy temperaturze 0 stopni. Na pozostałym obszarze zobaczymy około +3/+6 stopni. Na krańcach południowych i południowo-wschodnich, a także na wybrzeżu pojawi się deszcz. W rejonie Lęborka, Słupska możliwa krupa śnieżna.

Przed nami niedziela z arktycznym powietrzem. Sporo chmur do południa na krańcach południowych, a także ponownie na wybrzeżu. Na pozostałym obszarze sporo chwil ze słońcem i bez opadów. Dopiero pod wieczór chmur przybędzie na północnym wschodzie.

Po mroźnym poranku na Podlasiu tylko +6/+7 stopni. Na pozostałym obszarze zobaczymy maksymalnie +8/+10 stopni. Nieco cieplej na zachodzie i południu kraju, do +11 stopni. Najzimniej jutro będzie na Podhalu, gdzie zobaczymy maksymalnie 0/+2 stopnie. Poniedziałkowy poranek na Podhalu przyniesie spadki temperatury do -6/-4 stopni na wysokości 2 metrów.

 

Tekst: Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,540SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły