poniedziałek, 1 marca, 2021

W nocy pochmurnie z przelotnym deszczem, a w ciągu dnia sporo przejaśnień [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy na północy, zachodzie, a nad ranem także w centrum oczekujemy zdecydowanego wzrostu zachmurzenia – lokalnie do godz. 19:00 na Pomorzu Gdańskim, Kujawach i północy Wielkopolski, a do północy również na Warmii i Mazurach oraz północy Mazowsza możliwy słaby deszcz lub mżawka. Potem już nigdzie nie będzie padać. Przez całą noc w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Górach Świętokrzyskich i południu Mazowsza będzie pogodnie i sucho.

Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce, w Górach Świętokrzyskich i Górnym Śląsku będzie najchłodniej – od -3 do -1 st. C, lokalnie w rejonach podgórskich -5 stopni. Od 0 do 2 st. C będzie od Podlasia przez środkowe Mazowsze, centrum po Opolszczyznę, 4-5 stopni na Warmii i Mazurach, Pomorzu Gdańskim, Kujawach, wschodzie Wielkopolski oraz 6-8 stopni na krańcach zachodnich i wybrzeżu. Wiatr tylko w rejonie Krakowa słaby, poza tym umiarkowany, na wybrzeżu i w rejonach podgórskich dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

Noc na zachodzie i północy upłynie z pochmurnym niebem, dodatkowo na Suwalszczyźnie, północy Mazowsza, Kujaw i Wielkopolski, Warmii i Mazurach, Pomorzu Gdańskim i Zachodnim popada drobny deszcz do 1-2 milimetrów. Na wschodzie i w centrum trochę chmur, trochę czystego nieba i bez deszczu. Gwieździsta noc czeka mieszkańców południa kraju.

Temperatura o poranku wyniesie od -4/-2 stopni na południu kraju (w kotlinach górskich spadek temperatury do -9 stopni)., -1/2 stopnie na wschodzie i w centrum oraz na południowym zachodzie. Najcieplej od Podlasia po Kaszuby 5 stopni, a wzdłuż Odry i na wybrzeżu nawet 7-8 stopni.

Rozpogodzenia nad zachodnie dzielnice kraju dotrą zaraz po wschodzie słońca i do wieczora opanują wszystkie północne dzielnice kraju. Sporo słońca także od Sandomierza po Kielce, Kraków, Zakopane. Od Dolnego Śląska po centrum, Lubelszczyznę i Podkarpacie również pojawi się słońce, ale chmur na niebie nie zabraknie. Pochmurna aura do końca dnia utrzyma się na północnym wschodzie (Terespol, Sokołów, Białystok, Suwałki, Kętrzyn).

Temperatura w ciągu dnia podniesie się do około 4 stopni na północnym wschodzie do 7-8 stopni na pozostałym obszarze. Najcieplej na północy i zachodzie oraz w regionach podgórskich, gdzie lokalnie odnotujemy nawet 11/12 stopni.

Wiatr umiarkowany, w górach silny i porywisty z południowego zachodu.

 

Łukasz Sieligowski 

 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rynek wołowiny. Ceny najwyższe od kilku lat

Ceny w skupach utrzymują się na stabilnym poziomie lub symbolicznie wzrastają. Jest to zasługa ożywionego eksportu, niższej podaży bydła  i pojawienia się kolejnych rynków zbytu...

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły