W nocy na północy, zachodzie, a nad ranem także w centrum oczekujemy zdecydowanego wzrostu zachmurzenia – lokalnie do godz. 19:00 na Pomorzu Gdańskim, Kujawach i północy Wielkopolski, a do północy również na Warmii i Mazurach oraz północy Mazowsza możliwy słaby deszcz lub mżawka. Potem już nigdzie nie będzie padać. Przez całą noc w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Górach Świętokrzyskich i południu Mazowsza będzie pogodnie i sucho.

Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce, w Górach Świętokrzyskich i Górnym Śląsku będzie najchłodniej – od -3 do -1 st. C, lokalnie w rejonach podgórskich -5 stopni. Od 0 do 2 st. C będzie od Podlasia przez środkowe Mazowsze, centrum po Opolszczyznę, 4-5 stopni na Warmii i Mazurach, Pomorzu Gdańskim, Kujawach, wschodzie Wielkopolski oraz 6-8 stopni na krańcach zachodnich i wybrzeżu. Wiatr tylko w rejonie Krakowa słaby, poza tym umiarkowany, na wybrzeżu i w rejonach podgórskich dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

Noc na zachodzie i północy upłynie z pochmurnym niebem, dodatkowo na Suwalszczyźnie, północy Mazowsza, Kujaw i Wielkopolski, Warmii i Mazurach, Pomorzu Gdańskim i Zachodnim popada drobny deszcz do 1-2 milimetrów. Na wschodzie i w centrum trochę chmur, trochę czystego nieba i bez deszczu. Gwieździsta noc czeka mieszkańców południa kraju.

Temperatura o poranku wyniesie od -4/-2 stopni na południu kraju (w kotlinach górskich spadek temperatury do -9 stopni)., -1/2 stopnie na wschodzie i w centrum oraz na południowym zachodzie. Najcieplej od Podlasia po Kaszuby 5 stopni, a wzdłuż Odry i na wybrzeżu nawet 7-8 stopni.

Rozpogodzenia nad zachodnie dzielnice kraju dotrą zaraz po wschodzie słońca i do wieczora opanują wszystkie północne dzielnice kraju. Sporo słońca także od Sandomierza po Kielce, Kraków, Zakopane. Od Dolnego Śląska po centrum, Lubelszczyznę i Podkarpacie również pojawi się słońce, ale chmur na niebie nie zabraknie. Pochmurna aura do końca dnia utrzyma się na północnym wschodzie (Terespol, Sokołów, Białystok, Suwałki, Kętrzyn).

Temperatura w ciągu dnia podniesie się do około 4 stopni na północnym wschodzie do 7-8 stopni na pozostałym obszarze. Najcieplej na północy i zachodzie oraz w regionach podgórskich, gdzie lokalnie odnotujemy nawet 11/12 stopni.

Wiatr umiarkowany, w górach silny i porywisty z południowego zachodu.

 

Łukasz Sieligowski