poniedziałek, 8 marca, 2021

W nocy front chłodny z zachodu ruszy na wschód kraju [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Deszcz pojawi się na Warmii, Mazurach, północy Mazowsza i Suwalszczyźnie. Napada go około 2-6 mm. Tylko lokalnie między Gołdapią a Mławą może to być do 10 mm. Pokropi również na Kujawach, wschodzie i w centrum kraju. Nad ranem pogodnie będzie na całym zachodzie i północy kraju, a chmury choć już bez opadów pozostaną na wschód od Wisły. Noc rześka. W zachodnich, północnych i centralnych województwach temperatura spadnie do 3/5 stopni. Przy gruncie około 0/+2 stopni. Pod chmurami na Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie do 7/9 stopni.

Do południa przewaga chmur, pochmurno na Lubelszczyźnie, wschodzie, południu, północy i w centrum Mazowsza, Podlasiu i na Mazurach. Chmury z przejaśnieniami w centrum kraju. Na zachodzie i północy do około 9:00 słonecznie, jednak około południa znad Niemiec wkroczą ciężkie chmury, z których po południu miejscami pokropi deszcz  (szczególnie na Pomorzu Gdańskim, Kaszubach, Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku).

Sporo słońca pokaże się od Warmii po zachodnie Mazowsze i wschodnie Kujawy, Ziemię Łódzką, aż po Małopolskę, Podkarpacie, Górny Śląsk i Roztocze.

Temperatura podniesie się do 9/10 stopni na Kaszubach, 11 stopni na północy, do 17/18 stopni na krańcach południowych.

Wiatr na wschodzie i południu powieje słabo z południa. Od Podlasia po Łódzkie, Opolszczyznę podmuchy wiatru osiągną do 35 km/h. Na zachodzie i północy wiatr będzie dość silny w porywach do 55 km/h z południowego zachodu.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

AGRO-Unia chce rozmawiać!

Dynamiczny i nieprzewidziany przebieg miała piątkowa, 5 marca br., uroczystość  otwarcia obwodnicy we Wrześni (woj. wielkopolskie) z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego. Stało się tak za...

Kalkulator nawozowy Amazone co można zyskać?

Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy plon dzięki systemowi AutoTS w porównaniu z tradycyjnymi systemami rozsiewu granicznego. Firma Amazone oferuje...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,800SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły