poniedziałek, 1 marca, 2021

W ciągu dnia będzie pochmurnie, wieczorem pojawią się mgły [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Po niezwykle ciepłym dniu, kiedy to termometry na zachodzie i północy pokazywały dwucyfrowe wartości nastanie ciepła jak na normy klimatyczne stycznia noc.

W nocy początkowo pogodnie w całym kraju.  Przed północą nad Pomorze Zachodnie i Ziemię Lubuską dotrze strefa większego zachmurzenia. Do rana chmury frontowe zawędrują nad Gdańsk, Bydgoszcz, Kalisz, Wrocław. Na zachodzie i północy miejscami pokropi. Na pozostałym obszarze chmur stopniowo ma przybywać ale bez opadów.

Temperatura w nocy będzie bardzo urozmaicona. Na szczytach gór solidna odwilż. W Kotlinach górskich mróz do -6/-7 st. Na pozostałym obszarze wschodu i południa kraju około -3/-1 stopnia. Lokalnie na Roztoczu i Rzeszowszczyźnie około 1-2 stopni powyżej zera- w Bieszczadach około 5 stopni na plusie. Około 0 st z przygruntowymi przymrozkami od Podlasia poprzez Łódzkie i Dolny Śląsk- w kotlinach mróz, na szczytach i w pasie oddziaływania halnego na plusie. Wyrównana temperatura będzie na zachodzie i północy, około 4-6 stopni.

Do południa na wschód od Opolszczyzny, Ziemi Łódzkiej, Podlasia pochmurno, lecz bez opadów. Na zachodzie i północy niebo stopniowo będzie się przecierać i tutaj może pojawić się na chwilę słońce. Znacznie więcej rozpogodzeń pojawi się w okolicy Zielonej Góry, Bogatyni, Wrocławia, Leszna. Po godzinie 12/00 chmury na północy i w centrum będą gęstnieć. Nadal pochmurno na wschodzie i południu. Dużo słońca pojawi się na południe od Słubic, Leszna, Opola. Wieczorem w wielu regionach powstawać będą mgły i zamglenia.

Temperatura w regionach z chmurami wyrównana na poziomie 4-6 stopni. Cieplej na słonecznym południowym zachodzie 8-9 stopni, oraz w regionach podgórskich Bieszczad, Tatr i Sudetów 7-10 stopni.

Wiatr z rana umiarkowany, w południe słaby a wieczorem zupełnie bezwietrznie.

Znacznie wzrośnie stężenie szkodliwych związków składających się na smog.

 

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rynek wołowiny. Ceny najwyższe od kilku lat

Ceny w skupach utrzymują się na stabilnym poziomie lub symbolicznie wzrastają. Jest to zasługa ożywionego eksportu, niższej podaży bydła  i pojawienia się kolejnych rynków zbytu...

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły