sobota, 27 lutego, 2021

W całym kraju mocniej powieje [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Przed nami duża zmiana pogody nie tylko w Polsce ale i krajach ościennych.

Najbliższa noc pogodna i sucha będzie na wschodzie i południu, chmury na zmianę z przejaśnieniami w centrum kraju, na zachodzie około północy wkroczy front z opadami deszczu (Ziemia Lubuska, Pomorze Zachodnie), który nad ranem znajdzie się już na linii Gdańska, Tucholi, Poznania, Leszna- na Dolnym Śląsku raczej bez opadów- najwyżej pokropi. Najchłodniej na pogodnym południu, gdzie ponownie odnotujemy temperatury na poziomie -6/-3 stopni. Na wschodzie około -3/-2 a w centrum -1/+1. Najcieplej na zachodzie i północy +2/+4 stopnie. Wiatr umiarkowany, nad ranem silny w porywach do 55-65 km/h.

W ciągu dnia centrum, południe i wschód kraju będzie miało pecha. Silne opady deszczu i śniegu znad Słowacji ominą nasz kraj i skierują się nad zachodnią Ukrainę i Mołdawię, kierując się później nad Białoruś i Rosję.

Front, który nad ranem znajdzie się na zachodzie kraju będzie w ciągu dnia zmierzał na wschód tracąc na sile. O ile na zachodzie kraju do godziny 12/00 spadnie około 2-4 mm deszczu, na północy 3-5 mm deszczu to na południu, wschodzie (po godzinie 13/00) i w centrum (9/00-13/00) najwyżej porosi do 1-2 mm, a w wielu regionach Lubelszczyzny, Podkarpacia, Małopolski i Dolnego Śląska raptem pokropi przez chwilę. Nie można wykluczyć, że miejscami na tym froncie pojawią się zamiast kropel deszczu, płatki śniegu.

Kolejny masywny front znad Niemiec po godzinie 12/00 dotrze nad zachodnią Polskę (ponownie omijając Dolny Śląsk- opady sięgną może zachód i północ województwa). Będą to opady przelotne- możliwe lokalne burze i ciągłe- bardziej na północy kraju. Do godziny 20/00 ten front z opadami do 5-10 mm obejmie swoim zasięgiem Pomorze Gdańskie, Pomorze Zachodnie, Ziemię Lubuską (szczególnie północ), Wielkopolskę (najbardziej północ regionu), Kujawy- również najwięcej opadu na północy województwa. Obok opad deszczu pojawiać się będą opady mokrego śniegu- Kaszuby i gradu oraz krupy śnieżnej podczas burz. W nocy te opady przemieszczą się nad Warmię i Mazury.

Pozostałe regiony niestety nadal bardziej suche niż mokre- dodatkowo w całym kraju mocniej powieje, znacznie osuszając glebę na południu, wschodzie i w centrum.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie około 3-5 stopni, na zachodzie do 7-8 stopni.

 

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,199FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły