Virkon S w walce z ASF

  • dodano: 14.02.2018
  • przez: Agro Profil

Virkon S to szerokie spektrum wirusobójczych środków dezynfekcyjnych, przeznaczonych do profilaktyki i kontroli bezpieczeństwa biologicznego ASF w gospodarstwach rolnych. Jest odpowiedzią koncernu Lanxess na zwiększone zagrożenie afrykańskim pomorem świń, które spędza sen z powiek hodowcom. Na podstawie badań przeprowadzonych przez Institute of Animal Health z Pirbright w Wielkiej Brytanii stwierdzono, że środek jest skuteczny w zwalczaniu ASF przy wskaźniku rozcieńczenia wynoszącym 1 : 800, w obecności wyzwań organicznych i w niskich temperaturach (do 4°C).

Lanxess oferuje hodowcom trzody chlewnej także aktualne porady na temat objawów klinicznych ASF oraz wytyczne dotyczące wdrażania ulepszonych protokołów bezpieczeństwa biologicznego w odniesieniu do wektorów zakażenia, w tym dzików i innych zwierząt, pojazdów transportowych, pomieszczeń mieszkalnych i personelu – wyjaśnia Stephan Cho, dyrektor ds. segmentu środków dezynfekcyjnych w jednostce produktów ochrony materiałów (Material Protection Products, MPP) koncernu Lanxess. – Virkon S jest naukowym przełomem, którego cechy skuteczności określają standardy bezpieczeństwa biologicznego od ponad 30 lat, czyniąc z niego dezynfektant z wyboru przeznaczony do pomieszczeń dla świń, powierzchni, wyposażenia i obuwia. Jest szczególnie efektywny w walce z rozprzestrzenianiem się choroby za pomocą pojazdów transportowych – dodaje Cho.

Wobec braku skutecznego leczenia lub szczepionki na ASF, lekarze weterynarii zalecają hodowcom wzmocnienie środków bezpieczeństwa biologicznego oraz pilny przegląd i zaostrzenie protokołów w tym obszarze. |PR

Podobne artykuły rolnicze

W bieżącymnumerze 2/2019
  • Na co choruje rzepak?
  • Pierwsza lustracja ozimin
  • Z chemią ostrożnie
  • Uprawa na piątkę!
  • Specjalistyczne rozpylacze
Agro Profil magazyn rolniczy nr 2/2019

MAGAZYN ROLNICZY AGRO PROFIL © 2019

Przeczytaj poprzedni wpis:
V Pomorskie Forum Nasienne

Zamknij