czwartek, 4 marca, 2021

Tuszki kurcząt znowu tańsze. Na wartości zyskują brojlery

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Podwyżki za tuszki kurcząt i indyków nie zagrzały na długo. W minionym raporcie ich cena uległa korekcie, jednak nadal zachowują poziom cen wyższy niż sprzed miesiąca. Tendencje rynkowe wskazują, że w najbliższych tygodniach ich cena powinna delikatnie wzrastać. Niestety ptasia grypa nie odpuszcza i nie pozostawia złudzeń hodowcom na rychłą poprawę. Tej całej sytuacji przyglądają się Amerykańscy producenci, którzy upatrują szansę w HPAI w Europie i Azji. Kolejne tygodnie pokażą, czy uda im się powtórzyć sukces z minionego roku.

Po ile brojler a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w minionym raporcie na rynku krajowym odnotowano rozbieżne kierunki cen.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 10.01 – 17.01.2021r tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,52 zł/kg, aż o 5,5% taniej niż przed tygodniem. Cena tuszek indyków także była niższa niż ostatnio i wyniosła 10,09 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera także utrzymała się na wyższym poziomie i wynosiła średnio ok. 3,26 zł/netto. Była to cena o 7 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu. 

Kaczki utrzymały podobny poziom cen co w zeszłym raporcie. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,37 zł/netto.

Ceny w skupie indyków zachowują się stabilnie. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,21 zł/kg a w przypadku indyczków cena spadła do poziomu 4,21 zł/kg, o 13 gr więcej w stosunku do zeszłego raportu.

źródło: gov.pl
kowr.pl

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

De Heus wykupił Golpasz

Z początkiem marca br. zaszła duża strukturalna zmiana na rynku produkcji i sprzedaży pasz. Stało się tak za sprawą zakupu całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz...

Akcja „Budujemy populację owadów zapylających” powraca

W sezonie 2021 firma Sumi Agro Poland rusza z kampanią  „Budujemypopulację owadów zapylających”. Tym razem w nowej odsłonie. W ramach kampanii firma przygotowała m.in. 1100...

Wiosenne odżywianie zbóż

Kończy się zima. To ostatni moment, by przyjrzeć się oziminom i podjąć ostateczną decyzję co do wyboru wiosennego systemu nawożenia azotem. Warto zainwestować w...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,410SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły