niedziela, 7 marca, 2021

Surowe oblicze zimy [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Minionej nocy na wschodzie, południu i w centrum kraju temperatura spadła do -19/-10 stopni Celsjusza. Zmiana zachmurzenia co kilka godzin powodowała, że temperatura raz rosła, innym razem spadała. Momentami na odległości 50 kilometrów temperatura potrafiła różnić się o 4 stopnie Celsjusza.

Podobnie będzie tej nocy, kiedy rozpogodzeń przybędzie.

Podlasie, Warmia, Mazury, Ostrołęka, Mława, Chojnice, Kościerzyna- temperatura nad ranem spadnie do -24/-20 stopni Celsjusza. Przy gruncie spadki do -28 stopni. W ciągu dnia dużo słońca i temperatura podniesie się do -14 stopni w Suwałkach i -12/-9 stopni na pozostałym obszarze. Będzie zupełnie bezwietrznie. 

Mazowsze, Kujawy, Wielkopolska, północ Lubelskiego– tu nad ranem od -21 do -16 stopni. W Wielkopolsce od -16 do -12 stopni i temperatura w nocy będzie raz wyższa, raz niższa. W dzień dużo słońca i od -13 do -10 stopni. Również będzie bezwietrznie.

Łódzkie, Kielecczyzna, Lubelszczyzna, Podkarpacie– tu w nocy i jutro w dzień dużo chmur i przejaśnienia na  niebie będą chwilowe. W centrum może nawet lekko poprószy śnieg i pył diamentowy. Dzięki temu w nocy temperatura nie spadnie tu poniżej -17 stopni, ale i w dzień najzimniej- lokalnie między Kraśnikiem a Piotrkowem Trybunalskim możemy mieć temperatury w okolicy -15/-13 stopni. 

Na południu w nocy jeszcze przeważnie pochmurno, dopiero nad ranem niebo zacznie się przejaśniać i w ciągu dnia chmury na zmianę ze słońcem. Temperatura najniższa zostanie zanotowana wieczorem- wtedy w wielu miejscach możemy mieć już około -20/-15 stopni.

Na zachodzie i krańcach północnych najcieplej i sporo rozpogodzeń. Większe ochłodzenie w okolice dwucyfrowego mrozu nastanie dopiero w niedzielę wieczorem. Wiatr słaby z południa.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,620SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły