poniedziałek, 8 marca, 2021

Sumi Agro na Polskim rynku już od 25 lat

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Sumi Agro jest producentem ochrony roślin i działa w Polsce już od 25 lat. Jest również producentem najpopularniejszego insektycydu Mospilan 20 SP.

Narodziny Sumi Agro

Korzenie firmy sięgają lat 20. XVII wieku, gdzie założyciel Masatomo Sumitomo prowadził sklep z lekami i książkami, a bazując na swoich doświadczeniach spisał zasady prowadzenia przedsiębiorstwa handlowego.

W Europie działalność firmy rozpoczęła się w 1992 roku, a pierwsza spółka otwarta została na Węgrzech. Na pierwszym punkcie firma stawiała sobie cel, aby być wiodącą platformą dystrybucji środków ochrony roślin, nasion oraz nawozów w Europie.

W Polsce działalność Sumi Agor rozpoczęła się dwa lata później, w 1994 roku. Była to spółka, jedna z pierwszych w Europie, która kontynuowała misję firmy-matki. Kolejne dwa lata później na rynku pojawił się wszystkim dobrze znany Mospilan 20 SP który do dzisiaj jest jednym z najczęściej stosowanych insektycydów w Polsce.

 

Jak to wygląda dziś?

Kiedy firma rozpoczynała swoją działalność w Polsce, zespół liczył 9 osób, obecnie jest to już zespół składający się z 37 pracowników, gdzie praktycznie połowa pracuje w terenie, jako doradcy sprzedaży. Sumi Agro to przede wszystkim sprzedaż środków ochrony roślin, nasion, nawozów specjalistycznych i adiuwantów, a jej centrum produkcyjne i konfekcyjne znajduje się w Waćmierzu, a jest nim firma FREGATA S.A.

Jakie plany?

Firma Sumi Agro rozumie potrzeby obecnego rynku i dostarcza rolnikom kompleksowe rozwiązania. Dalej realizowane będą plany rozwiązań niekonwencjonalnych. Stawiane są tutaj na pierwszym miejscu takie produkty jak japońskie blokery rozmnażania szkodników sadowniczych (Isomaty), boistymulatory czy biologiczne środki ochrony roślin.

Na zdjęciu dr Michał Gazdecki, Kleffmann Group

Na zdjęciu Urszula Filipecka, dyrektor marketingu

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

ARiMR wzywa do uzupełnień dokumentacji!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi rolników o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym szczególnie niezbędnych opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji...

W ciągu dnia pogodnie [POGODA]

Po zachodzie słońca chmury będą się bardzo szybko rozpraszać. Wiatr osłabnie a to oznacza duży spadek temperatury. Nad ranem między Suwałkami a Kętrzynem może...

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,820SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły