czwartek, 4 marca, 2021

Środki do dezynfekcji z serii Virkon koncernu LANXESS

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Środki do dezynfekcji z serii Virkon koncernu LANXESS sprawdzają się pomimo zimowych temperatur

  • Szerokie spektrum wirusobójczych środków do dezynfekcji zapobiegających zagrożeniom biologicznym i je zwalczających
  • Ochrona zwierząt gospodarskich przed organizmami wywołującymi choroby takimi jak ptasia grypa czy afrykański pomór świń

Minusowe temperatury nie przeszkadzają

Zima coraz bliżej, więc temperatury na półkuli północnej spadają – a zatem koniecznie trzeba się upewnić, że bezpieczeństwo biologiczne w gospodarstwach rolnych nie jest zagrożone przez niepewne środki do dezynfekcji. Preparaty dezynfekujące stanowią podstawę ochrony drobiu i innych zwierząt hodowlanych przed chorobotwórczymi organizmami, ale nie wszystkie z nich działają równie skutecznie w niskich, zimowych temperaturach. Producent specjalistycznych środków chemicznych koncern LANXESS oferuje producentom hodowcom i rolnikom dwie opcje, które sprawdzają się również w takich warunkach: Virkon S i Virkon LSP.

W odróżnieniu od innych preparatów do dezynfekcji takich jak aldehyd glutarowy (GLUT), czwartorzędowe związki amonu (QAC) czy mieszanki GLUT/QAC Virkon S i Virkon LSP skutecznie zwalczają chorobotwórcze organizmy nawet w temperaturze 4°C, czyli w rzeczywistych temperaturach, jakie panują w gospodarstwach rolnych i hodowlanych w czasie zimowych miesięcy. Dzięki temu nie ma potrzeby zwiększania stężeń lub czasu kontaktu.

Stephan Cho, Kierownik ds. Segmentu Środków do Dezynfekcji w jednostce biznesowej Material Protection Products (MPP) koncernu LANXESS, wyjaśnia, dlaczego hodowcy i rolnicy powinni zwracać szczególną uwagę na efektywność działania środków do dezynfekcji w warunkach zimowych. – Środki do dezynfekcji to podstawa każdego programu bezpieczeństwa biologicznego, którego celem jest zapobieganie wystąpieniu chorób. Zdolność takiego środka do zachowania skuteczności przy niskich temperaturach, jakie przynoszą zimowe miesiące, ma kluczowe znaczenie dla utrzymania odpowiedniej kontroli – mówi.
Działanie niektórych środków do dezynfekcji pogarsza się wraz ze spadkiem temperatur, co może sprawić, że drób i inne zwierzęta gospodarskie nie będą chronione przez groźnymi organizmami wywołującymi choroby takie jak ptasia grypa czy afrykański pomór świń. – Musimy również pamiętać o tym, że wiele wirusów bardzo dobrze sobie radzi i zachowuje stabilność pomimo przebywania długiego czasu w niskich temperaturach. Dlatego też ogromne znaczenie ma to, aby zastosowany środek do dezynfekcji zachowywał skuteczność przy rekomendowanych, oszczędnych stężeniach i czasach kontaktu nawet w niskich temperaturach – dodaje.

Preparat do dezynfekcji Virkon S pozostaje aktywny w roztworze przy temperaturze –10°C

Dodatek płynnego glikolu monopropylenowy (MPG) do roztworów preparatu Virkon S może obniżyć temperaturę krzepnięcia do –10°C bez wpływu na skuteczność. Stanowi to gwarancję tego, że bariery ochronne takie jak pojemniki do dezynfekcji butów lub spraye do dezynfekcji samochodów w budynkach i przy wjeździe do zakładu pozostają w fazie ciekłej pomimo mroźnych zimowych warunków. – Zarówno Virkon S, jak i Virkon LSP zapewniają hodowcom zwierząt i rolnikom sprawdzoną wydajność i są odpowiednie do stosowania w prawdziwych warunkach, jakie występują w gospodarstwach, co sprawia, że są preferowanymi środkami do dezynfekcji budynków, powierzchni, sprzętu, pojazdów i obuwia, które zapewniają bezpieczeństwo biologiczne przez cały rok – podsumowuje Stephan Cho.

źródło: mat prasowe

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nowy CLAAS ARION 400

Wraz z wprowadzeniem normy emisji spalin Stage V ciągniki ARION 400 firmy CLAAS zyskują nową stylistykę, nowy flagowy model, a od modelu ARION 440 także większą moc...

CLAAS CEMOS z nowymi możliwościami od wiosny 2021

Po wprowadzeniu CEMOS dla ciągników w serii ciągników CLAAS ARION i AXION w roku 2020 system jest teraz dostępny także w dużych ciągnikach półgąsienicowych serii AXION 900...

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,390SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły