niedziela, 20 czerwca, 2021

Rynek drobiu. Powrót do wyższych stawek!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Sprawdzają się prognozy dotyczące wzrostu notowań na rynku drobiu spowodowane wzmożonym popytem i mniejszą podażą. W ostatnich dniach podrożały nie tylko brojlery, ale także tuszki kurcząt jak i indyków. Braki towaru na świecie, także w Polsce będą wywierały presję na ceny w punktach skupu. Efekt ten ma utrzymać się jeszcze do początku marca, a możliwym wariantem staje się również kwiecień, bowiem zbliżające się święto Wielkanocy napędza popyt w kraju.

Po ile brojler a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w minionym raporcie na rynku krajowym odnotowano rozbieżne kierunki cen.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 07.01 – 14.02.2021 rtuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,91 zł/kg, o 5,6% więcej niż przed tygodniem. Cena tuszek indyków była również wyższa niż ostatnio i wyniosła 9,61 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera kolejny raz wzrosła i wynosiła średnio ok. 3,45 zł/netto. Była to cena o 1 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu. 

Kaczki notowały podwyżkę. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,41 zł/netto.

Ceny w skupie indyków nieustannie rosną. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 5,26 zł/kg a w przypadku indyczków cena wzrosła do poziomu 5,40 zł/kg, o 34 gr więcej w stosunku do zeszłego raportu.

źródło: gov.pl
kowr.pl

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Upał będzie narastał [POGODA]

W nocy gorąco na zachodzie, północy i w centrum gdzie będzie od 20 do 23 stopni, a lokalnie na wybrzeżu do 24 stopni. Tym...

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły