sobota, 27 lutego, 2021

Rynek drobiu. Powrót do wyższych stawek!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Sprawdzają się prognozy dotyczące wzrostu notowań na rynku drobiu spowodowane wzmożonym popytem i mniejszą podażą. W ostatnich dniach podrożały nie tylko brojlery, ale także tuszki kurcząt jak i indyków. Braki towaru na świecie, także w Polsce będą wywierały presję na ceny w punktach skupu. Efekt ten ma utrzymać się jeszcze do początku marca, a możliwym wariantem staje się również kwiecień, bowiem zbliżające się święto Wielkanocy napędza popyt w kraju.

Po ile brojler a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w minionym raporcie na rynku krajowym odnotowano rozbieżne kierunki cen.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 07.01 – 14.02.2021 rtuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,91 zł/kg, o 5,6% więcej niż przed tygodniem. Cena tuszek indyków była również wyższa niż ostatnio i wyniosła 9,61 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera kolejny raz wzrosła i wynosiła średnio ok. 3,45 zł/netto. Była to cena o 1 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu. 

Kaczki notowały podwyżkę. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,41 zł/netto.

Ceny w skupie indyków nieustannie rosną. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 5,26 zł/kg a w przypadku indyczków cena wzrosła do poziomu 5,40 zł/kg, o 34 gr więcej w stosunku do zeszłego raportu.

źródło: gov.pl
kowr.pl

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,200FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły