niedziela, 20 czerwca, 2021

Rolnicy chcą się szkolić z pierwszej pomocy

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Pół tysiąca rolników z całej Polski skorzystało z bezpłatnych, profesjonalnych szkoleń z pierwszej pomocy w rolnictwie zorganizowanych przez firmę Kramp podczas Grene Race 2019. Organizatorzy zapowiadają kontynuację przedsięwzięcia.

Bardzo nas cieszy, że na imprezie, która ma charakter rozrywkowy, tak wiele osób związanych z rolnictwem poświęciło czas, aby dowiedzieć się od profesjonalistów, jak ratować życie swoje i innych. To oznacza, że jesteśmy coraz bardziej świadomi, przewidujący i odpowiedzialni. Inwestycja czasu w szkolenie z pewnością była trafiona, to jak zakup ubezpieczenia – gratuluję uczestnikom i jednocześnie życzę, aby nigdy nie musieli korzystać z tej wiedzy w praktyce – mówi Monika Leksowska, Marketing Manager w Kramp.

O sukcesie akcji w dużej mierze zadecydowało także odpowiednie jej nagłośnienie. Organizatorzy zadbali, aby zaproszenie do strefy pierwszej pomocy wyszło od osób wiarygodnych, związanych osobiście z pracą na roli, a przy tym znanych i lubianych. Dzięki zaangażowaniu w akcję Anny i Grzegorza Bardowskich, popularnych uczestników telewizyjnego formatu „Rolnik szuka żony”, organizatorom udało się dotrzeć z komunikatem do niemałej rzeszy fanów rolniczej pary – post na Instagramie z zaproszeniem na szkolenia spotkał się z aprobatą ponad 15 tys. fanów, około półtora tysiąca osób pozytywnie zareagowało na video na Facebooku. Sympatyczna para była także obecna w strefie pierwszej pomocy podczas trwania wydarzenia.

 

Ciąg dalszy nastąpi

Strefa pierwszej pomocy podzielona była na trzy stanowiska. W pierwszym prowadzone były instruktaże postępowania z osobą nieprzytomną, w drugim – udzielanie pomocy osobom z urazami spowodowanymi przez upadki lub na skutek działania maszyn. Trzecie stoisko poświęcono zewnętrznym czynnikom niebezpiecznym dla zdrowia i życia ludzkiego, takim jak pogryzienia i poparzenia. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych, cieszyły się szkolenia z pierwszej pomocy z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Na zakończenie szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymywali apteczki z zestawem pierwszej pomocy od firmy Kramp.

 

 

– Ta pierwsza, niezwykle udana edycja pokazała, że rolnicy mają potrzebę i chęć uczyć się, jak zwiększać swoje bezpieczeństwo, jak prawidłowo postępować, gdy wydarzy się wypadek, a także jak im zapobiegać.  Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego odbioru naszej akcji, dlatego też nie pozostaje nam nic innego, jak kontynuować nasze działania. Z pewnością już wkrótce poinformujemy o kolejnych przedsięwzięciach z tego obszaru – zapewnia w imieniu Kramp Monika Leksowska.

 

Święto traktorów w Wielowsi

Grene Race 2019 odbył się 25 sierpnia w Wielowsi w gminie Pakość. Była to już 9 edycja sportowo-rolniczej imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Wielowieś, od 2017 roku wspieranego przez sieć sklepów rolniczo-technicznych Grene. Grene Race 2019 to nie tylko wyścigi nowoczesnych, świetnie wyposażonych traktorów. To także zawody, w których biorą udział zabytkowe maszyny, niemal niespotykane na polskich drogach. Od 2018 r. zawody stanowią zabawę nie tylko dla Panów, ale również dla Pań dzięki kategorii ,,Puchar Kobiet”.

 

W dziewięcioletniej historii imprezy strefa szkoleń z pierwszej pomocy dla rolników została zorganizowana po raz pierwszy.

-REKLAMA-
Poprzedni artykułUpałów ciąg dalszy
Następny artykułRządowa decyzja i program pomocy
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Krajowe Dni Pola i AGRO-TECH 2021 w Minikowie wystartowały!

Krajowe Dni Pola 2021 ponownie wróciły do Minikowa. Dziś oficjalnie wystartowała ta największa impreza polowa prezentująca ponad 500 odmian roślin uprawnych wysianych na poletkach...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły