wtorek, 9 marca, 2021

Rekordowy Agrotech 2018

-REKLAMA-
-REKLAMA-

24. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Targach Kielce odwiedziło ponad 70 000 zwiedzających. Mieli oni okazję obejrzeć tony sprzętu rolniczego, który zgromadzony został w 11 halach na rekordowej powierzchni 63 000 m2. Wszechstronna ekspozycja z przeszło 700 wystawcami z 24 krajów świata oraz kilka intratnych umów podpisanych w czasie targów sprawiły, że AGROTECH zapisał się w historii jako wystawa z sukcesami.

W pierwszym dniu Targi odwiedził Ryszard Zarudzki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który po zapoznaniu się z ekspozycją polskich firm wziął udział w spotkaniu z rolnikami i uczestniczył w gali targów AGROTECH. Po raz pierwszy wręczył Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W kategorii osobowość nagrodę otrzymał dr hab. Krzysztof Niemczuk, prof. nadzw., Dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego. W kategorii „Firma z sukcesem” nagroda powędrowała do firmy Samasz. Natomiast Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela, został przyznany firmie Swimer Łukasz Otremba – za 10 letnie doświadczenie i wysoką jakość produkowanych dla rolnictwa wyrobów z tworzyw sztucznych.

Podczas targów swoje oferty przedstawili krajowi i światowi liderzy techniki rolniczej. Nowości zaprezentowały takie firmy, jak New Holland, Case IH, Zetor, Ursus, Class, Same Deutz-Fahr czy Kuhn. Trzy dni targów były również okazją do świętowania przez firmę John Deere 100-lecia pierwszego ciągnika. Rolnicy mogli również odwiedzić pełne atrakcji stoiska firm tj. Kubota, Korbanek, Bury, Krukowiak, Syngenta, Yara, Jarmet, Bomet i setki innych producentów. Na Targach Kielce oprócz nowoczesnego sprzętu można było podziwiać kolekcjonerskie okazy m.in. traktor grający w filmie ”Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Również miłośnicy gier mogli znaleźć coś dla siebie, bowiem mieli szansę wypróbować nowe opcje w grze Pure Farming 2018 już podczas wystawy.

Targi AGROTECH 2018 dostarczyły również solidną dawkę świeżej wiedzy rolniczej– od przepisów i ubezpieczeń, po konferencje i konsultacje z ekspertami oraz warsztaty i spotkania organizowane przez wystawców na stoiskach. A na stoisku ARiMR rolnicy pod okiem specjalistów mieli okazję wypełnić e-wnioski o dopłaty.

Podczas drugiego dnia targów odbyło się Forum Nasienne zorganizowane przez Polską Izbę Nasienną, które dotyczyło korzyści płynących ze stosowania nasion kwalifikowanych. W dyskusji udział wzięli: Leszek Chmielnicki, Prezes IPN, dr Tadeusz Oleksiak, IHAR – PIB w Radzikowie, dr Tadeusz Sobczyński, CDR w Minikowie, Szymon Szczodrak, ARiMR OR w Kielcach oraz Karolina Barancewicz z Polskiej Izby Nasiennej w Poznaniu. Specjaliści poruszyli tematy dotyczące m.in. biologicznych czynników wzrostu plonowania zbóż w integrowanej ochronie zbóż, ekonomiczno-organizacyjnych przyczyn niewykorzystania potencjału plonowania roślin w gospodarstwach rolniczych oraz zmian w funkcjonowaniu systemu dopłat do materiału siewnego i płatności bezpośrednich w roku 2018.

Podczas targów odbył się również finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W ostatnim etapie konkursu, organizowanym przez Związek Młodzieży Wiejskiej, zmierzyło się 10 najlepszych uczestników. Zwycięstwo przypadło Romanowi Bathelt, na drugim miejscu uplasował się Andrzej Szubert, trzeci był Dawid Nenczak.

Targi AGROTECH były również czasem eventów, wśród nich wyjątkowe zainteresowanie wzbudziło spotkanie blogerów rolniczych z ich fanami. Można było spotkać takie osobowości jak Magda Urbaniak, autorka bloga TRACTORmania – dziewczyna na traktorze, Piotr Kaliski- „Rolnik Szuka” oraz Michał Słomski – Słomek14. Na spotkaniu pojawiły się tłumy osób, które chciały zadać pytanie, zrobić selfie z blogerami czy uścisnąć ich dłonie.

A my już dziś zapraszamy  na jubileuszową, XXV edycję targów AGROTECH i XIX LAS-EXPO, która odbędzie się w dniach 15-17 marca 2019 roku w Targach Kielce!

-REKLAMA-
Poprzedni artykułZboża drożeją, rzepak tanieje
Następny artykułŻyczenia Wielkanocne

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

ARiMR wzywa do uzupełnień dokumentacji!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi rolników o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym szczególnie niezbędnych opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji...

W ciągu dnia pogodnie [POGODA]

Po zachodzie słońca chmury będą się bardzo szybko rozpraszać. Wiatr osłabnie a to oznacza duży spadek temperatury. Nad ranem między Suwałkami a Kętrzynem może...

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,860SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły