niedziela, 7 marca, 2021

Przekazanie insygniów rektorskich Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Prof. dr hab. Jan Pikul ustępujący rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przekazał 31 sierpnia 2020 r. insygnia rektorskie swojemu następcy prof. dr. hab. Krzysztofowi Szoszkiewiczowi, który będzie piastował to stanowisko w kadencji 2020-2024. Wraz z rektorem władzę obejmują nowi prorektorzy, dziekani i prodziekani.

W poniedziałek w sali Biocentrum UPP odbyło się symboliczne przekazanie insygniów rektorskich nowym Władzom Uczelni, których czteroletnia kadencja rozpocznie się 1. września br. To uroczyste wydarzenie odbyło się przy udziale członków ustąpującego i nowego Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Rady Uczelni. 

Jako pierwszy głos zabrał ustępujący Rektor, który podsumował cztery lata swojej kadencji, dziękując wszystkim, z którymi miał okazję współpracować. „A nowym władzom życzę wytrwałości w wykonywaniu codziennych obowiązków oraz pozytywnego nastawienia do czekających zadań. Wierzę, że twórczy zapał, motywacja i obiektywizm w podejmowaniu działań, przełożą się na osiągnięcie oczekiwanych wyników oraz osobistą satysfakcję” – zakończył wystąpienie ustępujący Rektor.

Następnie prof. Krzysztof Szoszkiewicz otrzymał z rąk prof. Jana Pikula symboliczne berło, łańcuch rektorski oraz pierścień. Odbierając atrybuty najwyższej władzy w uczelni Rektor-elekt zapewnił, że wybór przyjmuje z wielką powagą i odpowiedzialnością.

Utrzymanie i dalsza budowa silnej, dobrze pozycjonowanej i prestiżowej marki uczelni z tradycją sięgającą XIX wieku, prowadzenie kształcenia i badań naukowych na europejskim poziomie, rozwój uczelni nowoczesnej, realizującej innowacyjne badania, dobrze wyposażonej i uznanej na świecie to najważniejsze zadania na nową kadencję”. – podkreślił podczas swojego przemówienia Rektor-elekt. – „Aby móc to realizować chciałbym kontynuować działania obecnej kadencji przy wprowadzeniu niezbędnych zmian, które pozwolą na stworzenie bardziej efektywnej struktury, odpowiednie zarządzanie i dialog, promowanie postaw aktywnych i sprzyjających tworzeniu zespołów badawczych, przy jednoczesnym doskonaleniu systemu zarządzania finansami i zrównoważonym rozwoju infrastruktury”.

Podczas uroczystości rektor-elekt wręczył nominacje prorektorskie, dziekańskie i prodziekańskie na nową kadencję. 

Nominacje prorektorskie otrzymali:

  • Prof. dr hab. Piotr Goliński, Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej,
  • Prof. dr hab. Piotr Ślósarz, Prorektor ds. studiów,
  • Prof. dr hab. Roman Gornowicz, Prorektor ds. kadr i rozwoju.

Nominacje dziekańskie otrzymali:

  • Prof. dr hab. Anna Kryszak, Dziekan Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii,
  • Prof. dr. hab. Piotr Łakomy, Dziekan Wydziału Leśnego i Technologii Drewna w imieniu dziekana nominację odebrał  prof. UPP dr hab. Tomasz Jelonek,
  • Prof. dr hab. Małgorzata Szumacher, Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach,
  • Prof. UPP dr hab. Bożena Danyluk, Dziekan Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu,
  • Prof. UPP dr hab. Klaudia Borowiak, Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej,
  • Prof. dr. hab. Walenty Poczta, Dziekana Wydziału Ekonomicznego.
-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Prognoza pogody na okres 8-13 marca [POGODA]

Z niedzieli na poniedziałek z północy na południe przemieszczał się będzie wąski front z opadami śniegu. Padać ma przez około 2-4 h. Po północy front...

SerDog z Hochlandii zagości w Żabce na dłużej

Po udanej ofensywie Imperator Smaku Ser Dog Wspaniały – pogromca mięsożernej rosiczki, na dobre zagości w Żabce. Ser Dog to więcej niż hot dog...

Wznowienie nieoprocentowanych pożyczek dla producentów świń!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wznowiła udzielanie nieoprocentowanych pożyczek na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych dla producentów świń, którzy utrzymywali stada na obszarach objętych afrykańskim pomorem...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,720SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły