niedziela, 20 czerwca, 2021

Przed nami stopniowa poprawa pogody postępująca od zachodu

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy pochmurno z opadami mżawki i słabego deszczu wraz z mgłami wystąpią na Podkarpaciu, Małopolsce, Lubelszczyźnie, Górach Świętokrzyskich, Ziemi Łódzkiej, południu, wschodzie, zachodzie i w centrum Mazowsza, Górnym Śląsku i Opolszczyźnie.  Tutaj temperatura w nocy spadnie do 5/8 stopni Celsjusza. Pokropi miejscami na wybrzeżu i tam około 9 stopni.

Najchłodniej i najpogodniej na Warmii, Mazurach, Kujawach, Suwalszczyźnie, północy Wielkopolski i południu Kaszub- tu przy gruncie miejscami przymrozki, a na wysokości 2 metrów około 1 do 4 stopni powyżej zera.

W ciągu dnia opady mżawki i deszczu pojawiać się mają w tym samym pasie- dodatkowo popadać może na południu Dolnego Śląska i południu Podlasia i Kujaw. Turaj również zimno- zaledwie 5 do 8 stopni Celsjusza w najcieplejszym momencie dnia. Na wybrzeżu miejscami pokropi, natomiast na pozostałym obszarze sucho, jednak chmury nad rozpogodzeniami mają przeważać. W suchych miejscach temperatura podniesie się do 10 stopni Celsjusza.

Na północy będzie to bezwietrzna sobota, co wpłynie na miejscami długie utrzymywanie się mgieł. Słabo powieje również na zachodzie, wschodzie i południowym wschodzie kraju- maksymalnie do 15 km/h.

Nieco silniej powieje w pasie od południowego Podlasia i północnej Lubelszczyzny po wschodnie, środkowe, zachodnie Mazowsze, Ziemię Łódzką i Opolszczyznę- w porywach do 30 km/h.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Upał będzie narastał [POGODA]

W nocy gorąco na zachodzie, północy i w centrum gdzie będzie od 20 do 23 stopni, a lokalnie na wybrzeżu do 24 stopni. Tym...

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły