poniedziałek, 1 marca, 2021

Przed nami drastyczna zmiana temperatury

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy z północy na południe przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny. Przyniesie on przeważnie większe zachmurzenie i tylko miejscami na północy pokropi deszcz. O poranku front rozciągał się będzie od Podlasia poprzez Mazowsze, Ziemię Łódzką i Dolny Śląsk, jednak zauważalnie więcej chmur pojawi się również na południu i Lubelszczyźnie. Na północy i zachodzie nad ranem już sporo rozpogodzeń.  Temperatura spadnie przed wschodem słońca do 10/12 stopni na zachodzie i północy, 13/14 stopni Celsjusza w centrum i 15/17 stopni na południu i wschodzie kraju. Lokalnie w rejonie Roztocza, wschodu Podkarpacia  i południa Małopolski nie mniej niż 18 stopni. 

Wiatr w nocy powieje umiarkowanie w porywach do 40 km/h, jedynie między Suwałkami a Gdańskiem oraz wzdłuż wybrzeża porywy mogą przekroczyć 50 km/h.

Przed południem od Katowic po Kraków i Rzeszów pojawią się lokalne, przelotne opady deszczu z wyładowaniami atmosferycznymi. Popada na około 20% obszaru, co oznacza, że zjawiska będą wybitnie lokalne. Suma opadów w samym środku najsilniejszych opadów wyniesie maksymalnie 12 litrów na każdy metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze sporo przejaśnień i pokropić może jedynie w okolicy Suwałk, Elbląga, Gdańska.

Po południu w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci podniosą się do zaledwie 15 stopni na północy, 17/19 stopni w centrum, do lekko ponad 20 stopni na południu kraju.

Na niebie sporo słońca, jednak lazurowego nieba już nie będzie. Szybko sunąć po niebie będą chmury kłębiaste i kłębiasto warstwowe, jednak nie przyniosą opadów.

Wiatr powieje słabo i umiarkowanie na zachodzie i południu kraju- porywy sięgną 35 km/h. W centrum i na północy powieje do 40 km/h. Najsilniejsze porywy dochodzące do 50 km/h pojawią się na Podlasiu, Mazurach, wschodzie Warmii, północnym wschodzie Mazowsza.

Kolejna noc będzie już zimna z temperaturą na poziomie 3/4 do maksymalnie 9 stopni Celsjusza.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

We wtorek znów mocniej powieje [POGODA]

W nocy ma być na ogół pochmurno. Jedynie miejscami od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów na niebie można będzie zobaczyć gwiazdy. Temperatura spadnie do...

Burza wokół Zielonego Ładu

Zanosi się na gorącą rolniczą debatę i to już w czwartek 4 marca br. Wtedy to na internetowych łączach, w ramach  Dialogu Obywatelskiego – Europejski Zielony...

Zasiłek opiekuńczy przedłużony po raz kolejny!

Do 14 marca br. przedłużone zostaną uprawnienia do zasiłku opiekuńczego. To dobra wiadomość dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci...

Śledź nas

21,223FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły