czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

Przed nami bardzo ciepły weekend [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Front z opadami, który próbuje do nas dotrzeć będzie zablokowany nad Czechami i Niemcami.  W Polsce burze mogą się pojawiać tylko lokalnie na południu i zachodzie kraju.

Sobotni wschód słońca chmurami przywita południowy zachód kraju- tutaj noc zapowiada się bardzo ciepło. W najchłodniejszym momencie temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni. Im dalej na wschód i północ tym pogodniej i zimniej. Na Podlasiu miejscami temperatura spadnie do 10 stopni.

Do południa na południowym zachodzie, południu i zachodzie sporo chmur, miejscami na pograniczu Polski, Czech i Słowacji słabo popada deszcz. Na pozostałym obszarze słonecznie, wschód, północ i centrum kraju niemal zupełnie bezchmurne. Po południu przelotne opady deszczu i burze mogą nawiedzić tereny południowej, wschodniej, zachodniej i środkowej Małopolski, południe Górnego Śląska, Bieszczady, południe Opolszczyzny oraz Sudety- burze będą słabe elektrycznie, bez wichur, gradobić.

Noc z soboty na niedzielę pogodniejsza przez co będzie chłodniej. Przy gruncie na wschodzie kraju około 8/10 stopni.

Słaby wiatr, błękit nieba oraz niska wilgotność powietrza wpłyną na bardzo szybki wzrost temperatury powietrza. Po południu na przeważajacym obszarze słupki rtęci pokażą 28/30 stopni.

Wiatr zarówno w sobotę jak i niedzielę powieje słabo. W okolicy południa umiarkowanie. Będą to idealne dni dla występowania zjawiska dust devil- wirów powietrza porywających w powietrze kurz, piasek i słomę.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Polscy producenci rolni krytycznie o WPR

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, członek federacji COPA-COGECA, przedstawiła swoje stanowisko w kwestii zagadnień, które powinny zostać uwzględnione podczas negocjacji nad unijną Wspólną Polityką Rolną...

Czwartek najcieplejszy od 31 lat [POGODA]

Jeszcze tydzień temu na wschodzie było -20 stopni, zaś teraz na południowym zachodzie mamy +20 stopni. Pogoda zwariowała, a wraz z nią przyroda. W nocy...

Jak wykryć nadużycia?

Temat wysokości i właściwego wykorzystania dopłat  bezpośrednich od początku funkcjonowania tej formy unijnego wsparcia był przedmiotem wielu rolniczych sporów i dyskusji. Dominują tu dwa główne...

Śledź nas

21,173FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły