poniedziałek, 8 marca, 2021

Przed nami atak śnieżyc i mrozów [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Noc z soboty na niedzielę pogodna zapowiada się na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Pomorzu Gdańskim, Kujawach i Pomorzu Zachodnim oraz na północy Mazowsza- tutaj temperatura nad ranem spadnie do -22 stopni w Suwałkach i Giżycku, -19/-16 stopni od Kaszub po Warmię, północne Mazowsze i południe Podlasia, -16/-13 stopni w rejonie Szczecinka i Bobolic do -13 stopni w Szczecinie. Na Kujawach od -19 stopni w Świeciu do -13 stopni w rejonie Żnina, Włocławka.

Od Łodzi po Lublin nad ranem około -15/-12 stopni i o ile w nocy będzie pogodnie to nad ranem chmur ma być więcej niż pogodnego nieba. Na zachodzie i południu przeważnie pochmurno z temperaturą na poziomie -9/-5 stopni. Od Kłodzka po Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Rzeszów zacznie padać śnieg.

Przed południem śnieg zamieni się w zawieje i zamiecie śnieżne na całym południu kraju- sypać ma aż po Zieloną Górę, Leszno, Sieradz, Łask, Piotrków Trybunalski, Kielce, Zamość. Na Podhalu spadnie deszcz lodowy- będzie ogromna gołoledź- lód może zrywać linie energetyczne i łamać konary drzew.

Po południu śnieg dotrze do Kalisza, Łodzi, Radomia, Lublina- padać ma na południe od tych miast. W dalszym ciągu w rejonie Cieszyna, Zakopanego, Nowego Sącza może padać marznący deszcz.

Temperatura w południe wyniesie od -11 stopni w Suwałkach do 0 w Zakopanem, jednak w całym kraju ma wiać silny wschodni wiatr w porywach do 60 km/h.

W poniedziałek w wielu regionach ma wciąż sypać i jeszcze mocniej wiać- na polach będą prawdziwe zawieje śnieżne na kilka metrów ponad ziemią.

Ochłodzenie przyjdzie do Polski w okolicy czwartku/ piątku, soboty. W tych dniach nocami w większości kraju około -20 stopni Celsjusza, zaś na Podlasiu i w rejonie jezior na Mazurach do -26/-23 stopni Celsjusza.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

ARiMR wzywa do uzupełnień dokumentacji!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi rolników o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym szczególnie niezbędnych opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji...

W ciągu dnia pogodnie [POGODA]

Po zachodzie słońca chmury będą się bardzo szybko rozpraszać. Wiatr osłabnie a to oznacza duży spadek temperatury. Nad ranem między Suwałkami a Kętrzynem może...

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,840SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły