niedziela, 20 czerwca, 2021

Prognoza tygodniowa. Możliwe nawet 20 stopni [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wkroczyliśmy w okres z napływem  bardzo ciepłego powietrza. Jednak nocami wilgotność powietrza znacznie wzrasta i mamy każdego ranka sporo mgieł i niskich chmur. Tak będzie i w poniedziałek. Słaby wiatr nie zawsze może poradzić sobie z rozproszeniem niskich chmur. Dlatego na mapie widzicie słoneczko oraz chmury, ponieważ nie da się dokładnie wskazać regionów z mgłami jak i miejscami gdzie chmury utrzymają się dłużej. Bardzo często na przestrzeni kilometra możemy doświadczyć zupełnie innej pogody. Pod chmurami będzie też nieco chłodniej.

W słońcu w południe temperatura podniesie się do nawet 20 stopni Celsjusza. We wtorek tej wilgoci przybędzie.

Oznacza to, że pojawią się regiony, gdzie chmury i mgły potrzymać mogą cały dzień. Największa szansa na błękit nieba od rana do wieczora będzie na zachodzie kraju oraz w regionach podgórskich. Przez wilgoć i chmury może zrobić się chłodniej. Temperatura pod chmurami wzrośnie do 2-5 stopni, zaś w regionach pogodnych do 10-13 stopni.  Najcieplej na zachodzie kraju- tutaj temperatura przekroczy już pułap 14-17 stopni.

Od środy napływać ma do nas powietrze niemalże znad Sahary. Wilgotność powietrza znacznie spadnie. W całym kraju dominować ma bezchmurna pogoda. Podskoczy również temperatura, która w środę wyniesie od  9 stopni w Suwałkach, 10-12 stopni na wschodzie, 15 stopni w centrum do 16-18 stopni na południu, zachodzie i miejscami na wybrzeżu.

W czwartek jeszcze cieplej. Na Suwalszczyźnie około 11 stopni. W centrum 14-16 stopni, zaś na zachodzie i południu 17-18, a lokalnie do nawet 20 stopni. Na niebie królować ma słońce. Więcej chmur może pojawić się na północy ale słońca i tam nie zabraknie.

O porankach do środy pojawiać się mają przygruntowe przymrozki. Od środy do piątku nocami od 1 do 5 stopni powyżej zera. W regionach podgórskich, na wybrzeżu i wzdłuż Odry nawet nie mniej niż 5-8 stopni.

Między piątkiem a niedzielą odwiedzi nas front atmosferyczny, który będzie bardzo wysuszony. Przyniesie głównie wzrost zachmurzenia i miejscami pokropi deszcz. Noce staną się dzięki zachmurzeniu cieplejsze- na poziomie 3-7 stopni, zaś dnie chłodniejsze. Na wschodzie 3-6 stopni, zaś na zachodzie 6-9 stopni,

Pogoda po weekendzie pozostaje pod znakiem zapytania. Równie dobrze może powrócić zima jak, chociaż w prognozach przewija się również kontynuacja wiosny.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Krajowe Dni Pola i AGRO-TECH 2021 w Minikowie wystartowały!

Krajowe Dni Pola 2021 ponownie wróciły do Minikowa. Dziś oficjalnie wystartowała ta największa impreza polowa prezentująca ponad 500 odmian roślin uprawnych wysianych na poletkach...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły