czwartek, 4 marca, 2021

Pożar w Hodowli Roślin Danko. Ogień pojawił się na polu podczas prac żniwnych

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Jak informuje portal gostynska.pl kilka hektarów zboża na pniu oraz obornik spaliły się podczas pożaru, jaki wybuchł dziś przed południem w Bielawach Szelejewskich. Ogień pojawił się na polu podczas prac żniwnych. 

Po godz. 10.00 dyżurny powiatowej komendy straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze zboża w Bielawach Szelejewskich. Ogień szalał na polu, należącym do Zakładu Hodowli Roślin „Danko”. Na miejsce zadysponowano zastępy OSP z Pogorzeli, Szelejewa, Bodzewa, Zalesia, Borku, Piasków. Dojechali też zawodowi strażacy z JRG Gostyń.

Działania polegały na gaszeniu zboża na pniu wodą. Zadysponowane siły i środki w pierwszej fazie zgłoszenia, pozwoliły na szybkie opanowanie ognia – wyjaśnia kapitan Marcin Nyczka, rzecznik prasowy KP PSP w Gostyniu. W akcji gaszenia pożaru solidarnie pomagali pracownicy gospodarstwa rolnego i okoliczni rolnicy. Strażacy podkreślają rozsądne zaangażowanie i poświęcenie. – Podorywali teren, żeby ogień nie rozprzestrzeniał się na dalszą część pola. Przyjechali też beczkowozami z wodą – dodaje rzecznik prasowy powiatowej komendy straży pożarnej.

W tym przypadku przyczyna wybuchu pożaru na polu jest wiadoma. Ogień pojawił się podczas prac żniwnych. – Jeden z kierowców maszyny rolniczej – kombajnu zahaczył o słup energetyczny, ten przewrócił się. Nastąpiło zwarcie energetyczne, pojawiły się iskry i od tego zapaliło się rosnące zboże – powiedział kapitan Marcin Nyczka.

Właściciel straty poniesione w trakcie zdarzenia oszacował na 25 tys. zł.

źródło/fot. gostynska.pl

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Komisarz Wojciechowski o Nowym Zielonym Ładzie

- To co się teraz dzieje w Polsce i w Europie przypomina tak zwany australijski wyścig, czyli taki w którym zawodnicy wchodzą w kolejne okrążenia...

Termiczna zima opanuje cały kraj [POGODA]

W nocy na froncie chłodnym od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów pojawią się opady deszczu, które o północy w górach przejdą w opady śniegu....

De Heus wykupił Golpasz

Z początkiem marca br. zaszła duża strukturalna zmiana na rynku produkcji i sprzedaży pasz. Stało się tak za sprawą zakupu całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,450SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły