niedziela, 28 lutego, 2021

Ponad 12,5 mld zł na kontach rolników

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Dobiegła końca wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW za rok 2020. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach realizacji tego zadania przekazała polskim rolnikom łącznie ponad 12,5 mld zł.

Wypłata zaliczek rozpoczęła się 16 października i trwała do 30 listopada 2020 r. Ich wysokość w przypadku płatności bezpośrednich wynosiła 70 proc., a w przypadku płatności obszarowych PROW – 85 proc.

1,3 miliona wniosków 

W tym roku wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło 1,3 mln rolników. Natomiast ogólna pula środków finansowych przeznaczonych na realizację tych płatności to 15,5 mld zł. 
Z tego w postaci zaliczek na dopłaty bezpośrednie do rolników trafiło już 10,4 mld zł. Natomiast w ramach zaliczek na poczet płatności obszarowych z PROW 2014-2020 ARiMR wypłaciła 2,14 mld zł. 
1 grudnia Agencja rozpoczęła realizację płatności końcowych. 
 
Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,204FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły