piątek, 26 lutego, 2021

Pomoc na inwestycje zapobiegające klęskom żywiołowym

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Ruszył nabór wniosków

Od poniedziałku, 28 października 2019 roku w Oddziałach Regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać można wnioski o uzyskanie pomocy finansowej w ramach Poddziałania 5.1. „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Nabór wniosków potrwa do 22 listopada 2019 r.

 

ASF i podtopienia – wysokość pomocy

Wsparcie adresowane jest do dwóch grup potencjalnych wnioskodawców:

  • rolników prowadzących chów lub hodowlę, nie mniej niż 50 świń, którzy zamierzają realizować, w swoich gospodarstwach inwestycje zapobiegające rozprzestrzenianiu się afrykańskiemu pomorowi świń (ASF).
    Przy czym, w tym przypadku maksymalny limit wsparcia wynosi 100 tys. zł,
  • drugą grupę potencjalnych beneficjentów, stanowią spółki wodne lub związki spółek wodnych, planujące zaopatrzenie się w sprzęt do utrzymania urządzeń wodnych służących do zabezpieczenia gospodarstw przed: zalaniem, podtopieniem lub nadmiernym uwilgoceniem spowodowanym przez powódź lub deszcz nawalny.
    W tej kategorii beneficjentów maksymalny limit pomocy wynosi 1 mln zł.W obydwu przypadkach maksymalny poziom dofinansowania wynosi 80 proc inwestycji.

Dokumentacja i składanie wniosków

Szczegółowe informacje na temat: kryteriów naboru, rodzajów inwestycji, kosztów kwalifikowanych, punktacji, a także dokumentacji niezbędnej do przyznania wsparcia wnioskodawcy znajdą na oficjalnej stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: ARiMR

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Na którym miejscu uplasowała się Polska w rankingu bezpieczeństwa żywności?

W 2020 już po raz 9. organizacja Economist Intelligence Unit (EIU) opublikowała Globalny Indeks Bezpieczeństwa Żywności (GFSI). Sponsorem publikacji jest Corteva Agriscience. W edycji 2020 GFSI...

Śledź nas

21,180FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły