sobota, 6 marca, 2021

Polsko-Etiopska Izba Gospodarcza

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Powstaje Polsko-Etiopska Izba Gospodarcza. Nowa organizacja ma już siedzibę w etiopskim Bahir Dar. Jest też zarejestrowana w Polsce, a niedługo powstanie jej oddział w Białymstoku. 

 

Towary, doświadczenia i maszyny

– Przedmiotem współpracy będzie wymiana towarów i doświadczeń z zakresu rolnictwa i turystykiwyjaśnia Semanyaw Bekele Lemu, który prowadzić będzie biuro izby w Etiopii.

– Wiadomo, że w Etiopii potrzebne są maszyny rolniczedodaje współzałożyciel Izby Gospodarczej Marcin Obałek. – Realizujemy też projekt pod nazwą: „Tractors for Africa” skupiający kilkunastu polskich producentów. Chcemy otworzyć montownię traktorów i maszyn. Planujemy też jeszcze w tym roku utworzenie w Etiopii „PGR-u”, czyli pokazowego gospodarstwa rolnego z wykorzystaniem polskich maszyn i dobrych praktyk rolniczych.

 

Akademicka wymiana

Ważnym elementem współpracy będzie również wymiana akademicka. Tak by studenci z Etiopii kształcili się na współpracującej z izbą Politechnice Krakowskiej, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie czy Uniwersytecie w Białymstoku. Studenci z Afryki po ukończeniu nauki mają stać się  ambasadorami polsko etiopskiej współpracy.
Ponadto, bezpośrednio z Etiopii do polskich palarni ma też trafiać kawa, którą obecnie importują pośrednicy.

 

 

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: P-EIG
Foto: PR Białystok

 

https://agroprofil.pl/p/prenumerata-magazynu-agroprofil-12miesiecy/

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rozpogodzi się w całym kraju [POGODA]

Jedynie do północy przelotny śnieg spadnie miejscami w okolicy Olsztyba, Elbląga, Mławy, Gdańska, Suwałk. Temperatura nad ranem spadnie do -8/-4 stopni na wschodzie i...

Szczepienia norek zamiast likwidacji hodowli?

Przez chwilę pojawiła się nadzieja na radykalną zmianę polityki Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi względem sytuacji na fermach norek amerykańskich. Jak pamiętamy MRiRW postawiło na...

Tendencje cenowe na krajowym rynku zbóż. Drożej już nie będzie?

Zapasy zbóż maleją co nadal wpływa na ich wysoką wartość w skupach jednak zauważalny jest spadek popytu na pszenicę ze strony importerów. Mniejsze zainteresowanie...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,530SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły