poniedziałek, 8 marca, 2021

Początek marca ciepły, z przelotnymi opadami deszczu [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Pierwszego marca rozpoczynamy okres meteorologicznej wiosny.

Pogoda w pierwszym tygodniu marca niewiele będzie się różnić od tej jaka panowała w lutym. Pojawi się zarówno bardzo ciepły okres jak i śnieg. Na zachodzie, północy i w centrum popada najmniej.

W poniedziałek do południa na południu kraju, na wschodzie i w centrum (od Warmii i Mazur po Podlasie, Mazowsze, Łódzkie, Lubelszczyznę) głównie od godzin południowych opady deszczu do 3-5 mm. Nieco mocniej popada w okolicy Ostrołęki, Terespola, gdzie spadnie do 7-8 mm.

Na pozostałym obszarze sporo przejaśnień. Temperatura oscylować będzie w okolicy 7-12 stopni.

 

Wtorek to dzień skrajności. W okolicy Przemyśla zanotujemy nawet 15-16 stopni. Na wschodzie i południu kraju około 12-15 stopni. W centrum i na północnym wschodzie 10-12 stopni. Chłodniej na zachodzie i północy 7-10 stopni. Początkowo sporo przejaśnień. Jednak z upływem dnia przybywać będzie chmur, z których na południu, północy i w centrum trochę popada- do 1-3 mm. Nieco mocniej na krańcach południowych 5-10 mm.

W środę na wschodzie nadal ma padać deszcz przy temperaturze o 10 stopni niższej. W samo południe tylko 4-6 stopni. Wieczorem na Roztoczu, Podhalu i w Bieszczadach może pojawić się śnieg. Na pozostałym obszarze dość sucho. Miejscami słabo popada do 2 mm, a miedzy opadami dużo chwil ze słońcem.

Kolejne dni coraz suchsze w całym kraju. Nocami z racji dużej ilości pogodnego nieba przymrozki do 0/-3 stopni. Popołudnia przynosić będą 4-10 stopni.

Tydzień zakończy się na granicy termicznego przedwiośnia i wiosny.

 

Łukasz Sieligowski 

https://agroprofil.pl/p/prenumerata-magazynu-agroprofil-12miesiecy/

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

AGRO-Unia chce rozmawiać!

Dynamiczny i nieprzewidziany przebieg miała piątkowa, 5 marca br., uroczystość  otwarcia obwodnicy we Wrześni (woj. wielkopolskie) z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego. Stało się tak za...

Kalkulator nawozowy Amazone co można zyskać?

Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy plon dzięki systemowi AutoTS w porównaniu z tradycyjnymi systemami rozsiewu granicznego. Firma Amazone oferuje...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,810SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły