poniedziałek, 1 marca, 2021

Po wielu suchych i bardzo ciepłych dniach zbliżamy się do przełomu w pogodzie [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Poniedziałek

O poranku będzie bardzo zimno. Przeważnie około 1/6 stopni powyżej zera i w wielu regionach przy gruncie pojawi się przymrozek. W ciągu dnia słonecznie, przeważnie bezchmurnie ze słabymi porywami wiatru. Zrobi się bardzo ciepło. W ciągu dnia temperatura wyniesie od 20 stopni w Giżycku do 26 stopni na południowym zachodzie, w słońcu chwilami poczujemy upał.

Wtorek

W tym dniu od samego rana nieco silniej powieje wiatr, dzięki czemu poranek zapowiada się cieplejszy, na poziomie 5/10 stopni. W ciągu dnia niebo bezchmurne a słupki rtęci poszybują do nawet ponad 28 stopni na południowym zachodzie. Na południu i w centrum około 26 stopni, wschód otrzyma 24 stopnie, zaś najchłodniej od Suwałk po wybrzeże. Tutaj maksymalnie 22/23 stopnie.

Środa

Lata ciąg dalszy. Po chłodnym poranku w najcieplejszym momencie dnia poczujemy 27/29 stopni na zachodzie i południu kraju, 25/27 stopni na wschodzie i w centrum i najmniej 22/25 stopni wzdłuż województw północnych. W wielu regionach niebo utrzyma błękit od rana do nocy i jedynie miejscami na zachodzie i południu wieczorem słabo zagrzmi.

Czwartek

Tutaj prognozy zaczynają się rozjeżdżać na kilka wersji. Jedna z nich sugeruje, że w ciągu dnia burze z silniejszym deszczem mogą wystąpić na południu, wschodzie i lokalnie w centrum kraju. Opadów nie będzie jakoś dużo i przeważnie obędzie się tylko z większym zachmurzeniem. Nadal ciepło. 25/27 stopni wskażą termometry na wschodzie, południu i w centrum oraz 22/24 stopnie na zachodzie i wybrzeżu.

Piątek deszczowego okresu początek

W tym dniu oraz w weekend nad Europą zachodnią, północną, Alpami i Polską zadomowią się niże z frontami, które zrzucą lokalnie bardzo dużo deszczu. Nie będą to opady burzowe, a ciągłe, wielogodzinne. Jednak takie opady obejmują najwyżej pół kraju, zaś druga część jest znacznie cieplejsza i suchsza.

Podczas ciągłych opadów temperatura w samo południe nie przekroczy 11 stopni. Tam gdzie suszej tez zimno, maksymalnie 14 do 16 stopni Celsjusza.

Tylko w ciągu 3 dni- piątek, sobota i niedziela miejscami między Skandynawią a Alpami spadnie ponad 100 mm deszczu, co jak na wrzesień jest bardzo dużą wartością.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły