niedziela, 7 marca, 2021

Po burzach pozostanie bardzo silny wiatr [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy bardzo silny wiatr w porywach do 65 km/h przetoczy się przez Dolny Śląsk, Ziemię Łódzką, południowe Kujawy oraz południe, zachód i wschód Wielkopolski. Na południe i północ od tej strefy powieje do 45 km/h, a na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie powieje słabo do 20 km/h.

Temperatura nad ranem spadnie do 13/15 stopni. Nieco cieplej do 17 stopni na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Małopolsce i Opolszczyźnie.

Noc sucha i pogodna pozostanie na południu kraju. Wieczorna strefa opadów ciągłych znad okolic Szczecina, Piły, Miastka przemieści się w nocy nad Kujawy, północne, zachodnie, środkowe, wschodnie Mazowsze i dalej w kierunku Podlasia- suma opadów wyniesie do 20 mm. Na północy, północnym zachodzie, wschodzie i w centrum pojawiać się będą przelotne opady do 5 mm, jedynie od okolic Piły po Szczecin, Koszalin lokalnie może spaść dodatkowe 20-30 mm.

W ciągu dnia silne i przelotne opady deszczu wraz z burzami pojawiać się mają na północy kraju- aż po Kujawy, zachodnie, północne, wschodnie Mazowsze i całe Podlasie. W centrum również może popadać, ale te opady największe szanse mają występować do godzin południowych- później opady zanikną już na całym obszarze centralnej Polski. Na południu nadal sucho i słonecznie.

Zrobi się zimno. W całym kraju będzie poniżej 21 stopni. Najwyższe wartości wskażą termometry na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Kujawach i na Ziemi Lubuskiej- 20 stopni. Na pozostałym obszarze przeważnie 17/19 stopni. Po opadach deszczu spadek temperatury do 12/14 stopni.

W ciągu dnia nadal silnie powieje na wschodzie, południu, zachodzie i w centrum kraju a także na Pomorzu Zachodnim- gdzie pojawi się cofka u wybrzeży Bałtyku i niewielki sztorm w związku ze zmianą kierunku wiatru od strony Morza. Porywy wiatru na tym obszarze kształtować się mają na poziomie 30/55 km/h. Słabiej do 30 km/h powieje na Warmii, Mazurach, Pomorzu Gdańskim. Podczas opadów przelotnych i burzowych wiatr rozpędzić się może do 75 km/h.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,620SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły