niedziela, 7 marca, 2021

Piątek również deszczowy [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Duża część Polski w ciągu ostatnich dni została podlana na głębokość 5-50 cm, co uratowało wiele upraw.

Wieczorem mokro będzie jeszcze w wielu regionach na Pomorzu Zachodnim, wybrzeżu środkowym i w Wielkopolsce oraz na północy Ziemi Lubuskiej. Po północy opady deszczu wędrować mają znad Czech i do rana obejmą swoim zasięgiem Dolny Śląsk, większą część Wielkopolski i do południa dojdą nad Zatokę Gdańską. Wczesnym popołudniem frontowe chmury z opadami i pojedynczymi wyładowaniami zaciągną niebo na południu kraju, a także w Łódzkiem i na Kujawach. Wieczorem dużo burz pojawi się w pasie od Żuław i wschodniej Warmii po większość Mazowsza i Lubelszczyzny aż po Podkarpacie- w strefie wyżej wymienionej popada na około 95% obszaru. Suma opadów będzie oscylować od 1-3 mm, przeważnie 5-10 mm, do 10-55 mm w ciągu doby.

Pojedyncze i bardzo krótkotrwałe burze po południu pojawią się od Opolszczyzny po Dolny Śląsk, zachodnią i północną Wielkopolskę i Pomorze Zachodnie i Środkowe z opadem do 0-5 mm.

Temperatury będą bardzo różne. W nocy od 3 stopni na wschodzie- możliwe zamglenia i mgły w dolinach rzek, do 6-9 stopni na południu, północy i w centrum. Najcieplejsza noc na zachodzie i południowym zachodzie- 9/11 stopni.

W ciągu dnia podczas opadów około 10-12 stopni. Po i przed nimi do 16-17 stopni. Najcieplej na wschodzie Lubelszczyzny i Podlasiu- do 18-19 stopni.

Wiatr powieje silniej do 20-50 km/h a podczas burz do 75 km/h. W pasie od Warmii po Mazowsze i Podkarpacie podczas burz sypnie gradem o średnicy do 1 cm- czyli mały, drobny.

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Prognoza pogody na okres 8-13 marca [POGODA]

Z niedzieli na poniedziałek z północy na południe przemieszczał się będzie wąski front z opadami śniegu. Padać ma przez około 2-4 h. Po północy front...

SerDog z Hochlandii zagości w Żabce na dłużej

Po udanej ofensywie Imperator Smaku Ser Dog Wspaniały – pogromca mięsożernej rosiczki, na dobre zagości w Żabce. Ser Dog to więcej niż hot dog...

Wznowienie nieoprocentowanych pożyczek dla producentów świń!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wznowiła udzielanie nieoprocentowanych pożyczek na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych dla producentów świń, którzy utrzymywali stada na obszarach objętych afrykańskim pomorem...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,690SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły