czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

Piątek na południu upalny. Nawet 33 stopnie [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Najbliższa noc będzie już znacznie cieplejsza. Na zachodzie i miejscami na południu nie mniej niż 16/19 stopni. Centrum, wschód i północ zanotuje 10/14 stopni. W pasie od Podlasia po Mazury, Warmię, Kujawy (za pominięciem południa regionu), Wielkopolskę (za wyjątkiem południa i wschodu regionu) i Ziemię Lubuską jeszcze popada deszcz do 1-4 mm. Na pozostałym obszarze pogodnie i sucho.

O poranku pierwsze burze na zbieżności pojawią się na Ziemi Lubuskiej i wędrować mają w kierunku Wielkopolski, południowej części Zachodniopomorskiego. Około południa sporo chmur z burzami powstanie od okolic Suwałk po Ełk, Olsztyn, Mławę, Płock, Toruń, Gniezno, Poznań, Leszno, Zieloną Górę- tutaj podczas burz mocniej popada do 20-25 mm, możliwy grad ale tylko do 1-2 cm. Lokalnie spadnie grad do 3 cm- wóczas będzie również możliwość pojawienia się trąby powietrznej (takie zjawisko ma szansę się pojawić na południu Wielkopolski).

Druga strefa burz pojawi się popołudniem w pasie od Białegostoku po Warszawę, Łódź, Kalisz, Wrocław, wieczorem również Opole, Nysę. Tutaj również możliwe są opady do 25 mm, grad do 1-2 cm i podobnie jak w omawianej wcześniej strefie jest ryzyko trąby powietrznej- przede wszystkim na Dolnym Śląsku, południowym zachodzie Ziemi Łódzkiej- wówczas może spaść grad o średnicy do 3 cm.

Podczas burz pojawi się również wał chmurowy, na czele którego powieje wiatr do nawet 100 km/h. To właśnie ze względu na wiatr te zjawiska będą niebezpieczne- one jutro poczynią najwięcej szkód. Znacznie większe ryzyko trąb powietrznych jest w Czechach. Możemy być niemal pewni w 100%, że gdzieś trąba powietrzna się jutro pojawi- jak nie w Polsce to w Czechach.

Będzie gorąco. Od Dolnego Śląska po Opolszczyznę, Małopolskę i Podkarpacie 31/33 stopnie. Na Ziemi Łódzkiej, Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie, południu i wschodzie Mazowsza 29/31 stopni. Ziemia Lubuska, Wielkopolska, Kujawy, Podlasie, północ Mazowsza zanotuje 24/28 stopni. Od Warmii i Mazur po Kaszuby i Pomorze Zachodnie najchłodniej- tutaj zaledwie 20/24 stopnie- na wybrzeżu około 18/20 stopni.

Na południu, wschodzie i w centrum będzie to idealny dzień na koszenie jęczmieni. W nocy z piątku na sobotę pogoda popsuje się i w tych regionach.

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Chiny planują zaimportować jeszcze więcej zbóż paszowych

To, że Chiny mają gigantyczny wpływ dowiedzieliśmy się nie raz. Niemal każde poruszenie na azjatyckim rynku ma swoje przełożenie na światowym parkiecie - niczym...

Grupa Azoty S.A. na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu!

Porozumienie w sprawie wspólnych działań w ramach projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA – „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii” podpisali Witold Kozłowski - Marszałek...

CIECH z nowymi technologiami dla zrównoważonego rozwoju rolnictwa

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, zarejestrował innowacyjną i chronioną patentem technologię BGT („Better Glyphosate Technology”), pozwalającą na utrzymanie dotychczasowej skuteczności produktów...

Śledź nas

21,174FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,280SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły