sobota, 27 lutego, 2021

Ostatni front z opadami dziś w nocy [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Noc pogodna i sucha zapowiada się na Pomorzu Zachodnim, Gdańskim, Ziemi Lubuskiej, zachodzie i północy Wielkopolski, północy Kujaw- tutaj temperatura spadnie do około 4/6 stopni. Miejscami pojawią się zamglenia.

Sucho i pochmurno będzie w nocy na południu, wschodzie oraz na Podlasiu, Warmii i Mazurach- temperatura na północnym wschodzie spadnie do 6 stopni. Na wschodzie około 11 stopni, zaś najcieplej na Podkarpaciu, Roztoczu i w Małopolsce- nawet 12 stopni Celsjusza.

Deszcz w nocy popada na Dolnym Śląsku, południowe krańce Ziemi Lubuskiej, południe i wschód Wielkopolski, Ziemi Łódzkiej, Opolszczyźnie i zachodzie oraz północy Górnego Śląska. Możliwe mgły i zamglenia. Temperatura w tych regionach spadnie do 8/10 stopni.

Noc zapowiada sie w niemal całym kraju bezwietrznie.

O świcie opady na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, południu Wielkopolski  mają słabnąć i zanikać. Padać ma w zamian w takich miastach jak Katowice po Częstochowa, Łódź, Konin, Włocławek, Izbica Kujawska, Płock, Mława, Kielce, Warszawa. Na całym zachodzie i północy z za zamgleń zacznie pokazywać się słońce.

W południe słońce zaświeci na niebie całej zachodniej i północnej częsci kraju aż po Olsztyn, Łódź, Wrocław. Opady w tym czasie opanują wschód i południe kraju.

Do zachodu słońca niebo wypogodzi się do lini Suwałk, Mińska Mazowieckiego,  Łodzi, Opola i na zachód od tych miast. Na wschodzie i południu pochmurno z opadami mżawki.

Temperatura w południe sięgnie przeważnie 10/12 stopni. Tylko na południowym wschodzie zanim zacznie padać, możemy liczyć na nawet 15 stopni Celsjusza.

Wiatr powieje słabo, chwilami będzie bezwietrznie.

Pogodne niebo, bezwietrzna pogoda to przepis na liczne przymrozki, które opanują Polskę w czwartek. Biały szron spowije źdźbła traw na pewno od Terespola po Warszawę, Łódź, Kalisz, Leszno, Zieloną Górę, Poznań, Szczecin.

Będą to również ostatnie opady na przestrzeni przynajmniej najbliższych 8 dni. Możliwe, że na kolejny jakikolwiek deszcz przyjdzie nam poczekać nawet i ponad 14 dni.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,204FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły