Wczoraj (28.08) pod Krotoszynem w Chwaliszewie (woj. wielkopolskie) wybuchł ogromny pożar budynku inwentarskiego. Była to chlewnia, w której przebywało ok 700 świń. Ze względu na szybko rozprzestrzeniający się ogień zwierząt nie udało się uratować, wszystkie spłonęły. Razem ze zwierzętami spłonął cały dach i wyposażenie budynku.

Do walki z ogniem zadysponowano 11 zastępów z Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Na miejsce pożaru skierowano 4 pojazdy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz samochody gaśnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Biadek, Orpiszewa, Chwaliszewa, Zdun. Dodatkowo w działaniach uczestniczył specjalny kontener ze sprzętem ochrony układu oddechowego oraz podnośnik hydrauliczny z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Ostrowie Wielkopolskim.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że część dachu zapadła się i uniemożliwiła akcję gaśniczą. W momencie przybycia jednostek wewnątrz znaleziono dużą ilość już padłych zwierząt, a rozwinięty pożar zagrażał silosom paszowym.

Cała akcja gaśnicza trwała 8 godzin. Obecnie trwa szacowanie szkód i ustalanie, jak doszło do pożaru.

 

źródło/fot. krotoszyn.naszemiasto.pl