wtorek, 9 marca, 2021

Od jutra zimne, jesienne noce

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Jesień wlała się dziś do Europy Środkowej, Północnej, Zachodniej i Południowej. Jutro zawita również na wschód naszego kontynentu.

Najbliższa noc sucha i pogodna na zachodzie kraju- tam też najzimniej bo około +6/+8 st. Na północy więcej chmur i na wybrzeżu przelotne opady deszczu- z naciskiem na pas od Darłowa po Hel. Tutaj nieznacznie cieplej do +10/+11 st. Dużo chmur i słabe opady deszczu w centrum kraju- cieplej +12/+13 st. Najcieplej z częstymi przelotnymi opadami deszczu na południu i wschodzie kraju +13/+15 st. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu.

Po zimnym poranku w ciągu dnia pojawi się duża różnica temperatury. Na Podkarpaciu, Roztoczu i w Małopolsce gdzie będzie dużo chmur i do godziny 12-16/00 jeszcze popada tylko +15 st. W Bieszczadach i na Podhalu jutro maksymalnie +11/+13 st. Trochę cieplej bo +17/+19 st., na północy kraju ( od Podlasia po Kaszuby) ale możliwe będą tutaj przelotne opady deszczu. Bardziej znaczące wieczorem w pasie od Darłowa po Hel- do 10-30 mm ( pojawi się efekt morza).

W centrum sucho ale sporo chmur. Słońce na dobre zawita tutaj dopiero późnym popołudniem. Temperatura podskoczy tutaj do +20/+21 st. Najcieplej i najsłoneczniej od Kujaw po Wielkopolskę, Dolny Śląsk i Ziemię Lubuską +22/+23 st.

Wiatr w całym kraju umiarkowany, pod koniec dnia słaby lub bezwietrznie. Kolejna noc przyniesie lokalnie spadki temperatury do +4/+6 st.

 

Tekst przygotował Łukasz Sieligowski

Źródło skyday- zachmurzenie

 

 

Mapa opadów za wczorajszą dobę- źródło: pogodynka.pl

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kto powinien dostać dopłaty?

- Jeśli rolnik stale zamieszkuje w gospodarstwie, utrzymuje hodowlę w określonej liczbie minimalnej, dochód z gospodarstwa stanowi określone minimum jego dochodów (np. 25%) i...

Kukurydza najdroższa od 8 lat. Ile płacą w kraju?

Po delikatnych korektach na giełdach w Chicago i Paryżu stawki za kukurydzę kolejny raz poszybowały w górę. Ile może zboże? Po ostatnich miesiącach można...

Zmiany we wnioskach o przyznanie płatności bezpośrednich

W związku z rozpoczynającym się już 15 marca br. a trwającym do 15 maja br. naborem wniosków o płatności bezpośrednie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,870SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły