czwartek, 13 maja, 2021

Obroty Grimme wzrosły do 459 mln euro

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Obroty Grupy Grimme wzrosły w 2017 roku do poziomu 459 mln euro. To skok o 13,9% w stosunku do roku 2016, gdy obroty wynosiły 403 mln euro. Grupa zatrudnia na całym świecie ponad 2400 pracowników i posiada przedstawicielstwa w 120 krajach. Na ten sukces zapracowały należące do grupy zakłady produkcyjne: Internorm, Ricon, Asa-Lift oraz Grimme.

Christine, Franz, Philipp i Christoph Grimme to przedstawiciele czwartego i piątego pokolenia w przedsiębiorstwie rodzinnym Grimme.

Wzrost mimo niekorzystnych warunków

Wzrost obrotów Fabryki Maszyn Rolniczych Grimme miał miejsce we wszystkich sektorach maszyn do ziemniaków, buraków oraz warzyw. Mimo panujących niekorzystnych warunków na rynku, udało się uzyskać wynik na poziomie 301 mln euro, co daje wartość o 19% większą niż w roku poprzedzającym. Największy nacisk w ostatnim czasie położono na rozwój oferty maszyn do buraków i w tym właśnie segmencie zanotowano dwukrotnie większą sprzedaż. Na targach zakładowych Grimme Technica, które odbędą się w dniach 4-7 grudnia 2018r. zostaną zaprezentowane nowe kombajny samobieżne do buraków.

Dynamiczny rozwój

Wśród tegorocznych sukcesów marki Grimme należy wymienić również oddanie do użytku nowego zakładu w Chinach oraz nowych budynków spółek dystrybucyjno-serwisowych w Belgii oraz Irlandii. Mające długą historię przedsiębiorstwo, bo założone w 1861 roku, z powodzeniem korzysta z najnowszych zdobyczy techniki.

Technologia cyfrowa daje nam bogate spektrum możliwości, które już teraz wdrażamy w różnych sektorach naszej działalności. Rozwiązania oparte na platformach internetowych, Augmented Reality czyli rzeczywistość rozszerzona, cyfrowe systemy rozwojowe i wdrażanie sztucznej inteligencji to części składowe naszej strategii cyfryzacji, której wyniki są już skutecznie realizowane w praktyce – wyjaśnia Christoph Grimme, członek zarządu i założyciel startup’u Schmiede.one w Düsseldorfie.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rząd dokapitalizuje Krajową Spółkę Cukrową

W kolejną fazę weszły przygotowania do utworzenia Narodowego Holdingu Spożywczego – Polskiej Grupy Spożywczej. Na obecnym etapie Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o przekształceniach...

Skrzypionki poważny problem

W ostatnich latach skrzypionki stanowią coraz bardziej poważny problem. Mają na to wpływ zarówno zmiany klimatyczne, jak również przeważająca w strukturze zasiewów monokultura zbożowa....

Ochroń zboża przed szkodnikami

W fazach wiosennego wzrostu i kłoszenia zbożom zagrażają ważne gospodarczo szkodniki. Właściwa ocena zagrożenia i działania ochronne w tym okresie w dużym stopniu wpływają...

Śledź nas

22,007FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,680SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły