wtorek, 2 marca, 2021

Obroty Grimme wzrosły do 459 mln euro

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Obroty Grupy Grimme wzrosły w 2017 roku do poziomu 459 mln euro. To skok o 13,9% w stosunku do roku 2016, gdy obroty wynosiły 403 mln euro. Grupa zatrudnia na całym świecie ponad 2400 pracowników i posiada przedstawicielstwa w 120 krajach. Na ten sukces zapracowały należące do grupy zakłady produkcyjne: Internorm, Ricon, Asa-Lift oraz Grimme.

Christine, Franz, Philipp i Christoph Grimme to przedstawiciele czwartego i piątego pokolenia w przedsiębiorstwie rodzinnym Grimme.

Wzrost mimo niekorzystnych warunków

Wzrost obrotów Fabryki Maszyn Rolniczych Grimme miał miejsce we wszystkich sektorach maszyn do ziemniaków, buraków oraz warzyw. Mimo panujących niekorzystnych warunków na rynku, udało się uzyskać wynik na poziomie 301 mln euro, co daje wartość o 19% większą niż w roku poprzedzającym. Największy nacisk w ostatnim czasie położono na rozwój oferty maszyn do buraków i w tym właśnie segmencie zanotowano dwukrotnie większą sprzedaż. Na targach zakładowych Grimme Technica, które odbędą się w dniach 4-7 grudnia 2018r. zostaną zaprezentowane nowe kombajny samobieżne do buraków.

Dynamiczny rozwój

Wśród tegorocznych sukcesów marki Grimme należy wymienić również oddanie do użytku nowego zakładu w Chinach oraz nowych budynków spółek dystrybucyjno-serwisowych w Belgii oraz Irlandii. Mające długą historię przedsiębiorstwo, bo założone w 1861 roku, z powodzeniem korzysta z najnowszych zdobyczy techniki.

Technologia cyfrowa daje nam bogate spektrum możliwości, które już teraz wdrażamy w różnych sektorach naszej działalności. Rozwiązania oparte na platformach internetowych, Augmented Reality czyli rzeczywistość rozszerzona, cyfrowe systemy rozwojowe i wdrażanie sztucznej inteligencji to części składowe naszej strategii cyfryzacji, której wyniki są już skutecznie realizowane w praktyce – wyjaśnia Christoph Grimme, członek zarządu i założyciel startup’u Schmiede.one w Düsseldorfie.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Regulacja pługa w 5 krokach

Przy wykorzystaniu systemu CLAAS CEMOS. Czyli ciągnik sam podpowiada jak ustawić pług. System CEMOS dla ciągników (dostępny obecnie w traktorach CLAAS serii ARION 500...

2 nowe opony MICHELIN CrossGrip

Michelin wprowadza dwa nowe rozmiary swoich całorocznych opon rolniczych MICHELIN CrossGrip o wielofunkcyjnym zastosowaniu. Gama przeznaczona jest do koparko-ładowarek, ładowarek burtowych, ładowarek teleskopowych i...

Gwarancja Michelin przedłużona na 2021 r.

Michelin przedłuża na rok 2021 bezpłatną gwarancję dla opon rolniczych i agro-przemysłowych. Gwarancja obejmuje uszkodzenia przypadkowe i stanowi ekwiwalent ubezpieczenia opon. Gwarancja na opony...

Śledź nas

21,237FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,340SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły