niedziela, 7 marca, 2021

Nowy rekord Valtry i Nokian Tyres

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Valtra wraz z producentem opon Nokian Tyres ustanowiły rekord świata w odśnieżaniu dróg ciągnikiem bezzałogowym. Wydarzenie miało miejsce w marcu br., na zamkniętej drodze w Finlandii, gdzie ciągnik Valtra T254 Versu jechał z prędkością 73,171 km/h. W kabinie nie było kierowcy, a ciągnik był sterowany zdalnie.

Valtra T254 Versu zdobyła nagrodę ciągnika roku 2018 i jest cenionym ciągnikiem wśród rolników, osób pracujących w lasach, jak również w usługach komunalnych. W przypadku wspomnianego rekordu nie miało to znaczenia, ale wielu użytkowników szczególnie docenia intuicyjny interfejs SmartTouch.

– Dla wielu naszych klientów łatwość korzystania z podłokietnika SmartTouch obniżyła próg inwestowania w technologie dotąd uważane za mile widziane lub zbyt złożone, takie jak kierowanie automatyczne, zarządzanie zadaniami czy telemetria. Jednocześnie zauważamy rosnące zapotrzebowanie na nowe technologie pomagające zwiększyć efektywność i integrujące się z istniejącymi systemami biznesowymi. Zależy nam, aby w naszych ciągnikach SmartTouch stale oferować innowacyjne technologie – mówi Mikko Lehikoinen, dyrektor ds. marketingu w spółce Valtra EME.

Ustanowienie rekordu było możliwe nie tylko dzięki ciągnikowi, ale również ogumieniu w jakie został wyposażony. Konstrukcja opon Nokian Hakkapeliitta TRI oraz specjalnie zaprojektowany układ klocków bieżnika zapewniał odpowiedni poziom przyczepności na oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni. Parametry te były istotne nie tylko ze względu na opory generowane przez zamontowane narzędzie do odśnieżania, ale również z uwagi na wysoką prędkość podczas próby.

Przewidywalność opon Nokian Hakkapeliitta TRI i ich zachowanie jak w samochodzie osobowym, a także ich przyczepność sprawiają, że stały się one popularnym wyborem wśród firm wykonujących prace zimowe – oznajmia Toni Silfverberg, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce Nokian Heavy Tyres – Właśnie te cechy sprawiają, że pracują one świetnie na rekordowych prędkościach.

To już drugi rekord będący owocem współpracy firm Nokian Tyres oraz Valtra w warunkach zimowych. Trzy lata temu obie firmy, wraz z legendą rajdów Juhą Kankkunenem oraz ciągnikiem Valtra T234 Versu na oponach Nokian Hakkapeliitta TRI, ustanowiły aktualny rekord prędkości jazdy traktorem po lodzie wynoszący 130,165 km/h.

 

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,620SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły