czwartek, 4 marca, 2021

Nowa zaprawa zbożowa od NUFARM

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Nowość ofertowa w katalogu produktowym NUFARM POLSKA Sp. z o.o. Nowa zaprawa zbożowa Orius® Universal 75 ES znajduje się w ofercie handlowej firmy na sezon 2019/2020. W skład zaprawy wchodzą dwie substancje aktywne: prochloraz oraz tebukonazol.

Emulsja zapewnia przyczepność

Nowa zaprawa zbożowa Orius® Universal 75 ES posiada formułę emulsji, co zapewnia wysoką skuteczność pokrycia nasion podczas zaprawiania.  Optymalna przyczepność preparatu do ziarniaków powoduje, że zaprawa długotrwale przylega do ziarniaka i jest odporna na uszkodzenia podczas przesypywania lub transportu ziarna.

Dwie substancje aktywne

Dwuskładnikowa formuła zaprawy gwarantuje jej skuteczność działania. Prochloraz, substancja z grupy imidazoli o działaniu wgłębnym uzupełnia i wzmacnia działanie tebukozanolu. Tebukonazol (grupa triazoli) jest natomiast substancją o działaniu systemicznym. To połączenie umożliwia zwalczanie chorób odnasiennych jak i pochodzenia glebowego.

Orius Universal 75 ES – uniwersalny w zbożach

Zaprawa posiada rejestrację aż w siedmiu gatunkach zbóż. Można ją stosować w pszenicy ozimej, pszenicy jarej, pszenżycie ozimym, życie, jęczmieniu ozimym, jęczmieniu jarym i pszenżycie jarym. Dwuskładnikowa formuła chroni ziarniaki przed pleśnią śniegową zbóż i traw, śniecią cuchnącą pszenicy, zgorzelą siewek, głownią pylącą. Zaprawa zwalcza również pasiastość liści jęczmienia, plamistość siatkową jęczmienia i wiele innych.

Zalecana dawka

Na zbliżający się sezon Nufarm Polska oferuje produkt w opakowaniach 1l, 5l i 20 l. Zalecana dawka na 100 kg ziarna to 200 ml preparatu w 300 ml wody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: Nufarm Polska Sp. z o. o.

-REKLAMA-
Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowy CLAAS ARION 400

Wraz z wprowadzeniem normy emisji spalin Stage V ciągniki ARION 400 firmy CLAAS zyskują nową stylistykę, nowy flagowy model, a od modelu ARION 440 także większą moc...

CLAAS CEMOS z nowymi możliwościami od wiosny 2021

Po wprowadzeniu CEMOS dla ciągników w serii ciągników CLAAS ARION i AXION w roku 2020 system jest teraz dostępny także w dużych ciągnikach półgąsienicowych serii AXION 900...

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,390SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły