czwartek, 17 czerwca, 2021

Niezwykle ciepły wtorek jak na listopad [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

O poranku temperatura zatrzyma się na poziomie, którego nie raz powstydziłby się czerwiec. Najchłodniej na północnym zachodzie kraju, gdzie temperatura spadnie do 10 stopniu przy zupełnie bezchmurnym niebie. Na wschodzie, południu i na Kaszubach 11/13 stopni. Najcieplej w pasie od Tczewa po Toruń, Gniezno, Łódź, Kalisz, Opole, Wrocław- tutaj o poranku 13/15 stopni. Za wyjątkiem północnego zachodu niebo pozostanie zachmurzone i na wschodzie i północnym wschodzie chwilami pojawi się mżawka. Na Mazurach, Podlasiu, wschodzie Mazowsza (Łosice, Siedlce), północy woj. Lubelskiego pojawią się mgły i zamglenia.

W ciągu dnia błękit nieba z północnego zachodu przesuwać ma się i obejmować Wielkopolskę, Ziemię Lubuską, Kujawy, Pomorze Gdańskie, Warmię, Mazury, północ, zachód Mazowsza oraz północ Ziemi Łódzkiej. Pokropi lub słabo do 2l popada od Dolnego Śląska po Górny Śląsk, Małopolskę, Podkarpacie i Roztocze- w tych dwóch ostatnich regionach przez cały dzień możliwe będą zamglenia (wieczorem gęste).

Temperatura w południe podniesie się do 12/13 stopni na na Pomorzu Gdańskim, Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, 13/14 stopni na Kujawach, Wielkopolsce, Dolnym Śląsku. 14/15 stopni na Podlasiu, Warmii i Mazurach, Dolnym Śląsku. 15/17 stopni w centrum i na wschodzie. Najcieplej do 18/20 stopni w okolicy Sandomierza, Tarnowa, Przemyśla.

Wiatr powieje słabo do 15 km/h na zachodzie i w Małopolsce. Od Kielecczyzny po wybrzeże wiatr umiarkowany do 35 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Czasowa rejestracja insektycydu MOSPILAN® 20 SP na mszyce w buraku cukrowym

Na mocy zezwolenia z dnia 27.05.2021 r. wydanego na wniosek Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego przez MRiRW, MOSPILAN® 20 SP uzyskał czasową rejestrację do...

Koła Gospodyń Wiejskich. Senacka Komisja Rolnictwa za zmianami

Podczas wczorajszego (15 czerwca br.), posiedzenia Senatorowie z Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi zgłosili jedynie 4 poprawki o charakterze porządkowo-legislacyjnym do Ustawy o zmianie ustawy...

Nadeszła bessa. Stawki za zboże w dół

Spodziewany od kilku tygodni spadek notowań na rynku zbóż zawitał na światowe parkiety. Najnowszy raport USDA wpłynął na tendencje cenowe globalnych rynków zbóż. Prognozowana...

Śledź nas

22,324FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły