poniedziałek, 1 marca, 2021

Niebezpieczny poniedziałek? [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Przed nami ulewy, podczas których ponownie popłyną niektóre pola. W sobotę w okolicy Jasła w ciągu 5 godzin spadło 158 mm deszczu. Tak duża suma opadów doprowadziła do potężnej powodzi błyskawicznej.

Z niedzieli na poniedziałek przelotne opady deszczu pojawiać się mogą w całym kraju. Suma opadów nie będzie przekraczać 1-6 mm.

Dopiero nad ranem na południowym zachodzie pojawi się fala opadów deszczu- które chwilami będą ulewne. Podczas tych opadów miejscami zagrzmi.

Znacznie większe burze około południa pojawią się w centrum- strefa ulew znad Dolnego Śląska i Opolszczyzny nadciągnie nad Łódzkie, po czym skieruje się na Mazowsze- zwłaszcza środkowe, zachodnie i południowe oraz wschodnie. Wieczorem niebezpieczna aura pojawi się na Podlasiu. Po wschodniej stronie niżu z ulewami pojawi się konwekcja rozproszona. Suma opadów podczas burz będzie podobna jak w pasie od Podlasia po Łódzkie i Opolskie, jednak burz będzie mniej. I to właśnie na wschodzie podczas burz możliwe będą opady gradu do 2-5 cm .

Silny wiatr na czole układu niskiego ciśnienia pojawi się również w centrum kraju- bardzo możliwy będzie wał chmurowy na niebie, który bardzo szybko będzie się przesuwał. Porywy wiatru miejscami przekroczyć mogą 85-100 km/h. Nie można wykluczyć pojawienia się trąby powietrznej.

Na zachodzie i północy spokojniej, ale również w wielu miejscach popada deszcz- zwłaszcza na Pomorzu Środkowym.

Przed frontem na wschodzie kraju gorąco do 26-30 stopni. W centrum do czasu burzy temperatura zdąży się podnieść do 20-22 stopni po czym spadnie poniżej 20 stopni. Na zachodzie i północy już chłodno- maksymalnie 21-24 stopnie.

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły