poniedziałek, 8 marca, 2021

Nadal wyjątkowo ciepło i jeszcze sucho [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Podlasie, Mazury, Warmia, południe, wschód, północ, centrum Mazowsza, Lubelskie, Góry Świętokrzyskie, wschód Małopolski i zachód Podkarpacia– tutaj w nocy pojawią się przymrozki do -5/-2 stopni. W ciągu dnia sucho i słonecznie- chwilami niebo bezchmurne. Tylko na Suwalszczyźnie ma być pochmurno. W południe temperatura wzrośnie do 2 stopni w Suwałkach, 3-4 na Podlasiu i Mazurach, 4-5 na Warmii, północy Lubelskiego, 5-6 na wschodzie i północy Mazowsza do 7 stopni od Sandomierza po Lublin, Puławy, Kozienice. W rejonie Tarnowa możliwe nawet 9 stopni. Wiatr umiarkowany z południa. Powieje do 55 km/h.

Dolny Śląsk, Opolszczyzna, Górny Śląsk, Małopolska, Podkarpacie– w regionach podgórskich całą noc i jutro w dzień powieje wiatr halny do 70-85 km/h w regionach zabudowanych i ponad 100 km/h w górach. Temperatura nad ranem spadnie do około 0/+2 stopni. Jedynie na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, południu Podkarpacia i Małopolski nie mniej niż 5-8 stopni ciepła. W ciągu dnia pod górami nawet 12 stopni i dużo słońca. Na nizinach i wyżynach do 8-10 stopni i słonecznie choć wietrznie do 55 km/h.

Pomorze Zachodnie– tutaj w nocy około 6 stopni i spadnie deszcz do 1-2 mm- głównie popada na Szczecinie, Koszalinie, Gryficach, Resku. W ciągu dnia przeważnie pochmurno i tylko chwilami pokaże się słońce. W dzień bardzo ciepło na poziomie 8-9 stopni.

Ziemia Lubuska, Wielkopolska, zachód, północ, centrum Kujaw, Pomorze Gdańskie– noc ciepła na poziomie 0/+3 stopni- cieplej na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce- do 3-5 stopni. Nad ranem chmur przybędzie w Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej i Pomorzu gdańskim ale bez opadów. W ciągu dnia chmurzyć się będzie również na Kujawach. Temperatura w dzień podskoczy do 7-8 stopni od Gdańska po Toruń, 8-9 stopni od Poznania po Leszno, Wolsztyn, do 9-11 stopni na Ziemi Lubuskiej.

Ziemia Łódzka, zachód Mazowsza– tutaj rano temperatura spadnie w pobliże 0 stopni i przy gruncie pojawi się przymrozek. W ciągu dnia słonecznie z temperaturą dochodzącą do 7-8 stopni. Wiatr umiarkowany z południa do 55 km/h.

Jeżeli prognoza trasy opadów w sobotę się nie zmieni to w rejonie Szczecina, Koszalina, Reska przejdą nie małe śnieżyce. Może spaść do 10 cm z tej strefy- nie ma jeszcze 100% pewności, że trasa frontu się nie zmieni. Popada w tym dniu również na północy kraju- deszcz. W niedzielę śnieżyce, choć krótkie do 1-4 cm mogą się pojawić od Podlasia po wschodnie Mazowsze- to też może ulec jeszcze przesunięciu na zachód lub wschód.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Kalkulator nawozowy Amazone co można zyskać?

Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy plon dzięki systemowi AutoTS w porównaniu z tradycyjnymi systemami rozsiewu granicznego. Firma Amazone oferuje...

Co nowego w ciągnikach John Deere serii 9R?

John Deere wprowadziła na rynek nowy asortyment ciągników serii 9R na rok 2021, z flagowymi modelami 9R 640 i 9RX 640 o mocy 691 KM na czele. Najnowsze maszyny serii 9R, 9RT i 9RX są...

Prognoza pogody na okres 8-13 marca [POGODA]

Z niedzieli na poniedziałek z północy na południe przemieszczał się będzie wąski front z opadami śniegu. Padać ma przez około 2-4 h. Po północy front...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły